County Swimming Championships Trophy Winners History

Year Trophy Event Winner Club
2016 Fowler Trophy Womens 200m Butterfly Shannon Stott City of St Albans ASC
2015 Fowler Trophy Womens 200m Butterfly Shannon Stott City of St Albans ASC
2014 Fowler Trophy Womens 200m Butterfly Lily West Hatfield SC
2013 Fowler Trophy Womens 200m Butterfly Lily West Hatfield SC
2012 Fowler Trophy Womens 200m Butterfly Lucy Charles Hatfield SC
2011 Fowler Trophy Womens 200m Butterfly Michelle Mitchell Hatfield SC
2010 Fowler Trophy Womens 200m Butterfly Lucy Charles Hoddesdon SC
2009 Fowler Trophy Womens 200m Butterfly Flora Hanson Harpenden SC
2008 Fowler Trophy Womens 200m Butterfly Katie Ambridge  Hatfield SC 
2007 Fowler Trophy Womens 200m Butterfly Faye Barnard   Hatfield SC 
2006 Fowler Trophy Womens 200m Butterfly Ceri Unwin   Hatfield SC 
2005 Fowler Trophy Womens 200m Butterfly Faye Barnard   Hatfield SC 
2004 Fowler Trophy Womens 200m Butterfly Kelly Sanders   Cheshunt SC 
2003 Fowler Trophy Womens 200m Butterfly Kathryn Birdsell  Berkhamsted Barracudas SC
2002 Fowler Trophy Womens 200m Butterfly Kathryn Birdsell  Berkhamsted Barracudas SC 
2001 Fowler Trophy Womens 200m Butterfly Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
2000 Fowler Trophy Womens 200m Butterfly Abigail Edgar   Hatfield SC 
1999 Fowler Trophy Womens 200m Butterfly Katie Scorer   Hatfield SC 
1998 Fowler Trophy Womens 200m Butterfly Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
1997 Fowler Trophy Womens 200m Butterfly Jo Chapman   Hatfield SC 
1996 Fowler Trophy Womens 200m Butterfly Jo Chapman   Hatfield SC 
1995 Fowler Trophy Womens 200m Butterfly Emma Clout   Hatfield SC 
1994 Fowler Trophy Womens 200m Butterfly Sally Hilton   Hoddesdon SC 
2016 Nodder Trophy Girls 200m Butterfly Nellie Eastland Bishop's Stortford SC
2015 Nodder Trophy Girls 200m Butterfly Shannon Stott City of St Albans ASC
2014 Nodder Trophy Girls 200m Butterfly Amy Young  Bishop's Stortford SC
2013 Nodder Trophy Girls 200m Butterfly Lily West Hatfield SC
2012 Nodder Trophy Girls 200m Butterfly Pippa Shuttleworth Hatfield SC
2011 Nodder Trophy Girls 200m Butterfly Michelle Mitchell Hatfield SC
2010 Nodder Trophy Girls 200m Butterfly Abby Smith Harpenden SC
2009 Nodder Trophy Girls 200m Butterfly Flora Hanson Harpenden SC
2008 Nodder Trophy Girls 200m Butterfly Lara Nyman  Hatfield SC 
2007 Nodder Trophy Girls 200m Butterfly No presented  
2006 Nodder Trophy Girls 200m Butterfly Ceri Unwin   Hatfield SC 
2005 Nodder Trophy Girls 200m Butterfly Faye Barnard   Hatfield SC 
2004 Nodder Trophy Girls 200m Butterfly Sasha Gilbert   Bishop's Stortford SC 
2003 Nodder Trophy Girls 200m Butterfly Natalie Barnard  Hatfield SC  
2002 Nodder Trophy Girls 200m Butterfly Kathryn Birdsell Berkhamsted Barracudas SC
2001 Nodder Trophy Girls 200m Butterfly Kathryn Birdsell  Berkhamsted Barracudas SC
2000 Nodder Trophy Girls 200m Butterfly Abigail Edgar   Hatfield SC 
1999 Nodder Trophy Girls 200m Butterfly Emma Dunkley   Bishop's Stortford SC  
1998 Nodder Trophy Girls 200m Butterfly Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
1997 Nodder Trophy Girls 200m Butterfly Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
1996 Nodder Trophy Girls 200m Butterfly Emma Clout   Hatfield SC 
2016 Mead Trophy Mens 200m Backstroke Peter Webster Hatfield SC
2015 Mead Trophy Mens 200m Backstroke Ben Harrison Potters Bar SC
2014 Mead Trophy Mens 200m Backstroke Martyn Walton Hatfield SC
2013 Mead Trophy Mens 200m Backstroke Martyn Walton Hatfield SC
2012 Mead Trophy Mens 200m Backstroke Caleb Hughes Hatfield SC
2011 Mead Trophy Mens 200m Backstroke Jack Spence Watford SC
2010 Mead Trophy Mens 200m Backstroke John Sargent Hatfield SC
2009 Mead Trophy Mens 200m Backstroke Craig Ross Bishop’s Stortford SC
2008 Mead Trophy Mens 200m Backstroke John Sargent  Hatfield SC 
2007 Mead Trophy Mens 200m Backstroke John Sargent   Hatfield SC 
2006 Mead Trophy Mens 200m Backstroke John Sargent   Hatfield SC 
2005 Mead Trophy Mens 200m Backstroke John Sargent   Hatfield SC 
2004 Mead Trophy Mens 200m Backstroke John Wood   Berkhamsted Barracudas SC
2003 Mead Trophy Mens 200m Backstroke Lewis Andrews  Berkhamsted Barracudas SC
2002 Mead Trophy Mens 200m Backstroke Lewis Andrews  Berkhamsted Barracudas SC 
2001 Mead Trophy Mens 200m Backstroke Lewis Andrews   Berkhamsted Barracudas SC 
2000 Mead Trophy Mens 200m Backstroke Mark Racher   Hatfield SC 
1999 Mead Trophy Mens 200m Backstroke Graham Martin-Dye   Hatfield SC 
1998 Mead Trophy Mens 200m Backstroke Andrew Allum   Watford SC 
1997 Mead Trophy Mens 200m Backstroke Mark Racher   Hatfield SC 
1996 Mead Trophy Mens 200m Backstroke Ian Wimpenny   Hoddesdon SC  
1995 Mead Trophy Mens 200m Backstroke Ian Wimpenny   Hoddesdon SC 
1994 Mead Trophy Mens 200m Backstroke Ian Wimpenny   Hoddesdon SC 
2016 Dennis Price Trophy Boys 200m Backstroke Daniel Chada Bishop's Stortford SC
2015 Dennis Price Trophy Boys 200m Backstroke Ben Harrison Potters Bar SC
2014 Dennis Price Trophy Boys 200m Backstroke Nathan Hughes Hatfield SC
2013 Dennis Price Trophy Boys 200m Backstroke Martyn Walton Hatfield SC
2012 Dennis Price Trophy Boys 200m Backstroke Martyn Walton Hatfield SC
2011 Dennis Price Trophy Boys 200m Backstroke Martyn Walton Hatfield SC
2010 Dennis Price Trophy Boys 200m Backstroke Jack Spence Watford SC
2009 Dennis Price Trophy Boys 200m Backstroke Jack Spense Harpenden SC
2008 Dennis Price Trophy Boys 200m Backstroke Alex Baker  Hatfield SC 
2007 Dennis Price Trophy Boys 200m Backstroke Not presented  
2006 Dennis Price Trophy Boys 200m Backstroke Jonathan Quinn   Hatfield SC 
2005 Dennis Price Trophy Boys 200m Backstroke Jonathan Quinn   Hatfield SC 
2004 Dennis Price Trophy Boys 200m Backstroke Adam Brown   Hatfield SC 
2003 Dennis Price Trophy Boys 200m Backstroke Andrew Curtin  Hitchin SC
2002 Dennis Price Trophy Boys 200m Backstroke John Wood  Berkhamsted Barracudas SC
2001 Dennis Price Trophy Boys 200m Backstroke Lewis Andrews   Berkhamsted Barracudas SC
2000 Dennis Price Trophy Boys 200m Backstroke David Bending   Hatfield SC 
1999 Dennis Price Trophy Boys 200m Backstroke James Coke   Hatfield SC 
1998 Dennis Price Trophy Boys 200m Backstroke Paul Broughall   Hatfield SC 
1997 Dennis Price Trophy Boys 200m Backstroke Scott Stokes-Wigham   Berkhamsted Barracudas SC
1996 Dennis Price Trophy Boys 200m Backstroke Ian Wing   Hoddesdon SC 
2016 Roy Rogers Memorial Trophy Womens 50m Freestyle Elinah Phillip Bishop's Stortford SC
2015 Roy Rogers Memorial Trophy Womens 50m Freestyle Amy Godsave Hoddesdon SC
2014 Roy Rogers Memorial Trophy Womens 50m Freestyle Jessica Jackson Hatfield SC
2013 Roy Rogers Memorial Trophy Womens 50m Freestyle Jessica Jackson Hatfield SC
2012 Roy Rogers Memorial Trophy Womens 50m Freestyle Emily Ridout Hatfield SC
2011 Roy Rogers Memorial Trophy Womens 50m Freestyle Emily Ridout Hatfield SC
2010 Roy Rogers Memorial Trophy Womens 50m Freestyle Emily Ridout Hatfield SC
2009 Roy Rogers Memorial Trophy Womens 50m Freestyle Philippa Hardy Hatfield SC
2008 Roy Rogers Memorial Trophy Womens 50m Freestyle Rachael George  Hatfield SC 
2007 Roy Rogers Memorial Trophy Womens 50m Freestyle Rachael George   Hatfield SC 
2006 Roy Rogers Memorial Trophy Womens 50m Freestyle Rachael George   Hatfield SC 
2005 Roy Rogers Memorial Trophy Womens 50m Freestyle Rachael George   Hatfield SC 
2004 Roy Rogers Memorial Trophy Womens 50m Freestyle Vicky Cook   Hatfield SC 
2003 Roy Rogers Memorial Trophy Womens 50m Freestyle Vicky Cook  Hatfield SC
2002 Roy Rogers Memorial Trophy  Womens 50m Freestyle Sharon Read  Hatfield SC 
2001 Roy Rogers Memorial Trophy Womens 50m Freestyle Anne Vanner   Ware SC 
2000 Roy Rogers Memorial Trophy Womens 50m Freestyle Victoria Cook   Hatfield SC 
1999 Roy Rogers Memorial Trophy Womens 50m Freestyle Sarah Pincott   Hatfield SC 
1998 Roy Rogers Memorial Trophy Womens 50m Freestyle Victoria Cook   Hoddesdon SC 
1997 Roy Rogers Memorial Trophy Womens 50m Freestyle Anne Vanner   Ware SC 
1996 Roy Rogers Memorial Trophy Womens 50m Freestyle Anne Vanner   Ware SC 
1995 Roy Rogers Memorial Trophy Womens 50m Freestyle Anne Vanner   Ware SC 
1994 Roy Rogers Memorial Trophy Womens 50m Freestyle Anne Vanner   Ware SC 
2016 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 50m Freestyle Libby Dunford Hoddesdon SC
2015 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 50m Freestyle Amy Godsave Hoddesdon SC
2014 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 50m Freestyle Amy Godsave Hoddesdon SC
2013 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 50m Freestyle Jessica Jackson Hatfield SC
2012 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 50m Freestyle Katie Armitage Watford SC
2011 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 50m Freestyle Shauna Lee Hatfield SC
2010 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 50m Freestyle Flora Hanson Hatfield SC
2009 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 50m Freestyle Philippa Hardy  Hatfield SC
2008 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 50m Freestyle Philippa Hardy  Hatfield SC 
2007 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 50m Freestyle Phillipa Hardy   Hatfield SC 
2006 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 50m Freestyle Rachael George   Hatfield SC 
2005 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 50m Freestyle Rachael George   Hatfield SC 
2004 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 50m Freestyle Rachael George   Hatfield SC 
2003 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 50m Freestyle Natalie Barnard  Hatfield SC 
2002 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 50m Freestyle Claire Taylor  Hatfield SC 
2001 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 50m Freestyle Amy Jennings   Berkhamsted Barracudas SC
2000 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 50m Freestyle Victoria Cook   Hatfield SC 
1999 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 50m Freestyle Louise Moran   Hoddesdon SC  
1998 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 50m Freestyle Victoria Cook   Hoddesdon SC   
1997 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 50m Freestyle Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
1996 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 50m Freestyle Emma Clout   Hatfield SC 
1995 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 50m Freestyle Suzanne Scorer   Hatfield SC 
1994 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 50m Freestyle Jo Chapman   Hatfield SC 
2016 Hertfordshire ASA Trophy Mens 100m Butterfly Will Kearsey Hatfield SC
2015 Hertfordshire ASA Trophy Mens 100m Butterfly Jake Lloyd Bishop's Stortford SC
2014 Hertfordshire ASA Trophy Mens 100m Butterfly Matthew Williams Watford SC
2013 Hertfordshire ASA Trophy Mens 100m Butterfly Edward Allchorne Hatfield SC
2012 Hertfordshire ASA Trophy Mens 100m Butterfly Edward Allchorne Hatfield SC
2011 Hertfordshire ASA Trophy Mens 100m Butterfly Edward Allchorne Hatfield SC
2010 Hertfordshire ASA Trophy Mens 100m Butterfly Adam Ingledew Hatfield SC
2009 Hertfordshire ASA Trophy Mens 100m Butterfly James Sutherland Hatfield SC
2008 Hertfordshire ASA Trophy Mens 100m Butterfly John Sargent  Hatfield SC 
2007 Hertfordshire ASA Trophy Mens 100m Butterfly John Sargent   Hatfield SC 
2006 Hertfordshire ASA Trophy Mens 100m Butterfly John Sargent   Hatfield SC 
2005 Hertfordshire ASA Trophy Mens 100m Butterfly Adam Brown   Hatfield SC 
2004 Hertfordshire ASA Trophy Mens 100m Butterfly John Wood   Berkhamsted Barracudas SC
2003 Hertfordshire ASA Trophy Mens 100m Butterfly John Wood  Berkhamsted Barracudas SC 
2002 Hertfordshire ASA Trophy Mens 100m Butterfly Darren Wood  Hatfield SC 
2001 Hertfordshire ASA Trophy Mens 100m Butterfly Darren Wood   Hatfield SC  
2000 Hertfordshire ASA Trophy Mens 100m Butterfly Darren Wood   Hatfield SC 
1999 Hertfordshire ASA Trophy Mens 100m Butterfly Graham Martin-Dye   Hatfield SC 
1998 Hertfordshire ASA Trophy Mens 100m Butterfly Ian Wing   Hoddesdon SC 
1997 Hertfordshire ASA Trophy Mens 100m Butterfly Alex Boyce   Hemel Hempstead SC 
1996 Hertfordshire ASA Trophy Mens 100m Butterfly Mark Racher   Hatfield SC    
1995 Hertfordshire ASA Trophy Mens 100m Butterfly Ian Wimpenny   Hoddesdon SC 
1994 Hertfordshire ASA Trophy Mens 100m Butterfly Ian Wimpenny   Hoddesdon SC 
2016 Hislop Trophy Boys100m Butterfly Charlie Rayner Hatfield SC
2015 Hislop Trophy Boys100m Butterfly Ben Harrison Potters Bar SC
2014 Hislop Trophy Boys100m Butterfly Harry Parker Hatfield SC
2013 Hislop Trophy Boys100m Butterfly Harry Parker Hatfield SC
2012 Hislop Trophy Boys100m Butterfly Nico Campbell Hatfield SC
2011 Hislop Trophy Boys100m Butterfly Nico Campbell Cheshunt SC
2010 Hislop Trophy Boys100m Butterfly Jack Baron  City of St Albans ASC
2009 Hislop Trophy Boys100m Butterfly David Godridge Watford SC
2008 Hislop Trophy Boys100m Butterfly David Godridge  Watford SC 
2007 Hislop Trophy Boys100m Butterfly Aaron Galvani   Hatfield SC 
2006 Hislop Trophy Boys100m Butterfly Jonathan Quinn   Hatfield SC 
2005 Hislop Trophy Boys100m Butterfly Adam Brown   Hatfield SC 
2004 Hislop Trophy Boys100m Butterfly Adam Brown   Hatfield SC 
2003 Hislop Trophy Boys100m Butterfly Ben Dollard  Hatfield SC 
2002 Hislop Trophy Boys100m Butterfly Andrew Hunter  Berkhamsted Barracudas SC
2001 Hislop Trophy Boys100m Butterfly  Andrew Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
2000 Hislop Trophy Boys100m Butterfly Darren Wood   Hatfield SC 
1999 Hislop Trophy Boys100m Butterfly Darren Wood   Hoddesdon SC 
1998 Hislop Trophy Boys100m Butterfly Mark Brooks   Stevenage SC 
1997 Hislop Trophy Boys100m Butterfly Tim Hand   Hemel Hempstead SC 
1996 Hislop Trophy Boys100m Butterfly Mark Racher   Hatfield SC 
1995 Hislop Trophy Boys100m Butterfly Alex Boyce   Hemel Hempstead SC 
1994 Hislop Trophy Boys100m Butterfly Alex Boyce   Hemel Hempstead SC 
2016 Audrey Henley Trophy Womens 100m Breaststroke Cira Fletcher Bishop's Stortford SC
2015 Audrey Henley Trophy Womens 100m Breaststroke Lauren Baker Hatfield SC
2014 Audrey Henley Trophy Womens 100m Breaststroke Katie Armitage Hatfield SC
2013 Audrey Henley Trophy Womens 100m Breaststroke Charlotte Reid Hatfield SC
2012 Audrey Henley Trophy Womens 100m Breaststroke Katie Armitage Watford SC
2011 Audrey Henley Trophy Womens 100m Breaststroke Emma Warrington Hoddesdon SC
2010 Audrey Henley Trophy Womens 100m Breaststroke Emma Warrington Hoddesdon SC
2009 Audrey Henley Trophy Womens 100m Breaststroke Emma Warrington Hoddesdon SC
2008 Audrey Henley Trophy Womens 100m Breaststroke Emma Warrington  Hoddesdon SC 
2007 Audrey Henley Trophy Womens 100m Breaststroke Bernice Edgeworth   Bishop's Stortford SC
2006 Audrey Henley Trophy Womens 100m Breaststroke Sasha Gilbert   Bishop's Stortford SC 
2005 Audrey Henley Trophy Womens 100m Breaststroke Ashley Murray   Hatfield SC 
2004 Audrey Henley Trophy Womens 100m Breaststroke Ashley Murray   Hatfield SC 
2003 Audrey Henley Trophy Womens 100m Breaststroke Joanne Watson  Stevenage SC
2002 Audrey Henley Trophy Womens 100m Breaststroke Kerrie Young  Hatfield SC  
2001 Audrey Henley Trophy Womens 100m Breaststroke Julie Sapsford   Bishop's Stortford S C 
2000 Audrey Henley Trophy Womens 100m Breaststroke Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
1999 Audrey Henley Trophy Womens 100m Breaststroke Emma Clout   Berkhamsted Barracudas SC
1998 Audrey Henley Trophy Womens 100m Breaststroke Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
1997 Audrey Henley Trophy Womens 100m Breaststroke Chloe Dunbar   Bishops Stortford SC 
1996 Audrey Henley Trophy Womens 100m Breaststroke Kerrie Young   Hatfield SC 
1995 Audrey Henley Trophy Womens 100m Breaststroke Bonnie Knight   Hertford SC 
1994 Audrey Henley Trophy Womens 100m Breaststroke Kerrie Young   Stevenage SC 
2016 Waller Trophy Girls 100m Breaststroke Abi Hurst Berkhamsted SC
2015 Waller Trophy Girls 100m Breaststroke Molly Francis Hatfield SC
2014 Waller Trophy Girls 100m Breaststroke Cira Fletcher Bishop's Stortford SC
2013 Waller Trophy Girls 100m Breaststroke Charlotte Longden Hoddesdon SC
2012 Waller Trophy Girls 100m Breaststroke Katie Armitage Watford SC
2011 Waller Trophy Girls 100m Breaststroke Charlotte Reid Hafield SC
2010 Waller Trophy Girls 100m Breaststroke Charlotte Reid Hafield SC
2009 Waller Trophy Girls 100m Breaststroke Emma Warrington Hoddesdon SC
2008 Waller Trophy Girls 100m Breaststroke Lara Nyman  Hatfield SC 
2007 Waller Trophy Girls 100m Breaststroke Bernice Edgeworth   Bishop's Stortford SC
2006 Waller Trophy Girls 100m Breaststroke Bernice Edgeworth   Bishop's Stortford SC 
2005 Waller Trophy Girls 100m Breaststroke Ashley Murray   Hatfield SC 
2004 Waller Trophy Girls 100m Breaststroke Ashley Murray   Hatfield SC 
2003 Waller Trophy Girls 100m Breaststroke Joanne Watson  Stevenage SC  
2002 Waller Trophy Girls 100m Breaststroke Ashley Murray  Hatfield SC 
2001 Waller Trophy Girls 100m Breaststroke Hannah Kellett   Hatfield SC      
2000 Waller Trophy Girls 100m Breaststroke Kristina O'Hara   Hatfield SC 
1999 Waller Trophy Girls 100m Breaststroke Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
1998 Waller Trophy Girls 100m Breaststroke Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
1997 Waller Trophy Girls 100m Breaststroke Chloe Dunbar   Bishops Stortford SC 
1996 Waller Trophy Girls 100m Breaststroke Kerrie Young   Hatfield SC 
1995 Waller Trophy Girls 100m Breaststroke Louise Price   City of St Albans ASC
1994 Waller Trophy Girls 100m Breaststroke Kerrie Young   Stevenage SC 
2016 Hitchin Trophy Mens 50m Backstroke Peter Webster Hatfield SC
2015 Hitchin Trophy Mens 50m Backstroke Will Kearsey Hatfield SC
2014 Hitchin Trophy Mens 50m Backstroke Martyn Walton Hatfield SC
2013 Hitchin Trophy Mens 50m Backstroke Martyn Walton Hatfield SC
2012 Hitchin Trophy Mens 50m Backstroke Caleb Hughes Hatfield SC
2011 Hitchin Trophy Mens 50m Backstroke Alex Baker Hatfield SC
2010 Hitchin Trophy Mens 50m Backstroke James Sutherland Hatfield SC
2009 Hitchin Trophy Mens 50m Backstroke Morgan Pugh Harpenden SC
2008 Hitchin Trophy Mens 50m Backstroke John Sargent  Hatfield SC 
2007 Hitchin Trophy Mens 50m Backstroke John Sargent   Hatfield SC 
2006 Hitchin Trophy Mens 50m Backstroke John Sargent   Hatfield SC 
2005 Hitchin Trophy Mens 50m Backstroke John Sargent   Hatfield SC 
2004 Hitchin Trophy Mens 50m Backstroke Adrian Fenner   Hatfield SC 
2003 Hitchin Trophy Mens 50m Backstroke John Wood  Berkhamsted Barracudas SC
2002 Hitchin Trophy Mens 50m Backstroke John Wood  Berkhamsted Barracudas SC 
2001 Hitchin Trophy Mens 50m Backstroke David Bending   Hatfield SC 
2000 Hitchin Trophy Mens 50m Backstroke Lee Portingale   Watford SC 
1999 Hitchin Trophy Mens 50m Backstroke Lee Portingale   Watford SC 
1998 Hitchin Trophy Mens 50m Backstroke Alex Boyce   Hatfield SC 
1997 Hitchin Trophy Mens 50m Backstroke Ian Wing   Hoddesdon SC 
1996 Hitchin Trophy Mens 50m Backstroke Ian Wimpenny   Hoddesdon SC  
1995 Hitchin Trophy Mens 50m Backstroke Ian Wimpenny   Hoddesdon SC 
1994 Hitchin Trophy Mens 50m Backstroke Ian Wimpenny   Hoddesdon SC 
2016 Broxbourne Trophy Boys 50m Backstroke Daniel Chada Bishop's Stortford SC
2015 Broxbourne Trophy Boys 50m Backstroke Nathan Hughes Hatfield SC
2014 Broxbourne Trophy Boys 50m Backstroke Sam Gamble Hitchin SC
2013 Broxbourne Trophy Boys 50m Backstroke Martyn Walton Hatfield SC
2012 Broxbourne Trophy Boys 50m Backstroke Martyn Walton Hatfield SC
2011 Broxbourne Trophy Boys 50m Backstroke Caleb Hughes Hatfield SC
2010 Broxbourne Trophy Boys 50m Backstroke Oliver Barker Bishops Stortford SC
2009 Broxbourne Trophy Boys 50m Backstroke David Godridge Watford SC
2008 Broxboume Trophy Boys 50m Backstroke Craig Ross  Bishop's Stortford SC 
2007 Broxbourne Trophy Boys 50m Backstroke James Sutherland   Hatfield SC 
2006 Broxbourne Trophy Boys 50m Backstroke Jonathan Quinn   Hatfield SC 
2005 Broxbourne Trophy Boys 50m Backstroke Andrew Curtin   Hatfield SC 
2004 Broxbourne Trophy Boys 50m Backstroke Adam Brown   Hatfield SC 
2003 Broxbourne Trophy Boys 50m Backstroke James Thorne  Cheshunt SC 
2002 Broxbourne Trophy Boys 50m Backstroke John Wood  Berkhamsted Barracudas SC
2001 Broxbourne Trophy Boys 50m Backstroke David Bending   Hatfield SC 
2000 Broxbourne Trophy Boys 50m Backstroke David Bending   Hatfield SC 
1999 Broxbourne Trophy Boys 50m Backstroke David Bending   Aqua Swim Squad 
1998 Broxbourne Trophy Boys 50m Backstroke David Bending   Aqua Swim Squad 
1997 Broxbourne Trophy Boys 50m Backstroke Tim Hand   Hemel Hempstead SC 
1996 Broxbourne Trophy Boys 50m Backstroke Mark Racher   Hatfield SC 
1995 Broxbourne Trophy Boys 50m Backstroke Alex Boyce   Hemel Hempstead SC 
1994 Broxbourne Trophy Boys 50m Backstroke Alex Boyce   Hemel Hempstead SC 
2016 Falloon Trophy Womens 100m Freestyle Georgie Pryor Hoddesdon  SC 
2015 Falloon Trophy Womens 100m Freestyle Amy Godsave Hoddesdon  SC 
2014 Falloon Trophy Womens 100m Freestyle Jessica Jackson Hatfield SC
2013 Falloon Trophy Womens 100m Freestyle Jessica Jackson Hatfield SC
2012 Falloon Trophy Womens 100m Freestyle Shauna Lee Hatfield SC
2011 Falloon Trophy Womens 100m Freestyle Shauna Lee Hatfield SC
2010 Falloon Trophy Womens 100m Freestyle Lucy Charles Hoddesdon SC
2009 Falloon Trophy Womens 100m Freestyle Philippa Hardy Hatfield SC
2008 Falloon Trophy Womens 100m Freestyle Rachael George  Hatfield SC 
2007 Falloon Trophy Womens 100m Freestyle Rachael George   Hatfield SC 
2006 Falloon Trophy Womens 100m Freestyle Rachael George   Hatfield SC 
2005 Falloon Trophy Womens 100m Freestyle Rachael George   Hatfield SC 
2004 Falloon Trophy Womens 100m Freestyle Vicky Cook   Hatfield SC 
2003 Falloon Trophy Womens 100m Freestyle Catriona McAtear  Hatfield SC
2002 Falloon Trophy Womens 100m Freestyle Catriona McAtear  Hatfield SC  
2001 Falloon Trophy Womens 100m Freestyle Catriona McAtear   Hatfield SC 
2000 Falloon Trophy Womens 100m Freestyle Victoria Cook   Hatfield SC 
1999 Falloon Trophy Womens 100m Freestyle Victoria Cook   Hoddesdon SC 
1998 Falloon Trophy Womens 100m Freestyle Victoria Cook   Hoddesdon SC 
1997 Falloon Trophy Womens 100m Freestyle Suzanne Scorer   Hatfield SC 
1996 Falloon Trophy Womens 100m Freestyle Anne Vanner   Ware SC 
1995 Falloon Trophy Womens 100m Freestyle Anne Vanrier   Ware SC 
1994 Falloon Trophy Womens 100m Freestyle Anne Vanner   Ware SC 
2016 Ware Trophy Girls 100m Freestyle Molly Francis Hatfield SC
2015 Ware Trophy Girls 100m Freestyle Amy Godsave Hoddesdon SC 
2014 Ware Trophy Girls 100m Freestyle Amy Godsave Hoddesdon SC
2013 Ware Trophy Girls 100m Freestyle Jessica Jackson Hatfield SC
2012 Ware Trophy Girls 100m Freestyle Jessica Jackson Hatfield SC
2011 Ware Trophy Girls 100m Freestyle Shauna Lee Hatfield SC
2010 Ware Trophy Girls 100m Freestyle Flora Hanson Hatfield SC
2009 Ware Trophy Girls 100m Freestyle Philippa Hardy Hatfield SC
2008 Ware Trophy Girls 100m Freestyle Lucy Charles  Hoddesdon SC 
2007 Ware Trophy Girls 100m Freestyle Charlotte Claridge   Hatfield SC 
2006 Ware Trophy Girls 100m Freestyle Rachael George   Hatfield SC 
2005 Ware Trophy Girls 100m Freestyle Rachael George   Hatfield SC 
2004 Ware Trophy Girls 100m Freestyle Rachael George   Hatfield SC 
2003 Ware Trophy Girls 100m Freestyle Catriona McAtear  Hatfield SC  
2002 Ware Trophy Girls 100m Freestyle Catriona McAtear  Hatfield SC 
2001 Ware Trophy Girls 100m Freestyle Catriona McAtear   Hatfield SC  
2000 Ware Trophy Girls 100m Freestyle Victoria Cook   Hatfield SC 
1999 Ware Trophy Girls 100m Freestyle Victoria Cook   Hoddesdon SC  
1998 Ware Trophy Girls 100m Freestyle Victoria Cook   Hoddesdon SC 
1997 Ware Trophy Girls 100m Freestyle Hannah Barrett   Hatfield SC 
1996 Ware Trophy Girls 100m Freestyle Julie Downes   Hoddesdon SC 
1995 Ware Trophy Girls 100m Freestyle Suzanne Scorer   Hatfield SC 
1994 Ware Trophy Girls 100m Freestyle Suzanne Scorer   Hatfield SC 
2016 Hertfordshire ASA Trophy Mens 200m Breaststroke Nathan Hughes Hatfield SC
2015 Hertfordshire ASA Trophy Mens 200m Breaststroke Ben Purcell Hatfield SC
2014 Hertfordshire ASA Trophy Mens 200m Breaststroke Ben Purcell Hatfield SC
2013 Hertfordshire ASA Trophy Mens 200m Breaststroke Ben Purcell Hatfield SC
2012 Hertfordshire ASA Trophy Mens 200m Breaststroke Ethan Lamb Hatfield SC
2011 Hertfordshire ASA Trophy Mens 200m Breaststroke Andrew Egan Hatfield SC
2010 Hertfordshire ASA Trophy Mens 200m Breaststroke Andrew Egan Hatfield SC
2009 Hertfordshire ASA Trophy Mens 200m Breaststroke Eric Baker Harpenden SC
2008 Hertfordshire ASA Trophy Mens 200m Breaststroke James Allchorne  Hatfield SC 
2007 Hertfordshire ASA Trophy Mens 200m Breaststroke Johnny Quinn   Hatfield SC 
2006 Hertfordshire ASA Trophy Mens 200m Breaststroke Jonathan Quinn   Hatfield SC 
2005  Hertfordshire ASA Trophy Mens 200m Breaststroke Jonathan Quinn   Hatfield SC 
2004 Hertfordshire ASA Trophy Mens 200m Breaststroke Jonathan Quinn   Hatfield SC 
2003 Hertfordshire ASA Trophy Mens 200m Breaststroke James Oakley  Hitchin SC 
2002 Hertfordshire ASA Trophy  Mens 200m Breaststroke Matthew Hyde  Hatfield SC 
2001 Hertfordshire ASA Trophy Mens 200m Breaststroke Matthew Hyde   Hatfield SC  
2000 Hertfordshire ASA Trophy Mens 200m Breaststroke Andrew Stocker   Hatfield SC 
1999 Hertfordshire ASA Trophy Mens 200m Breaststroke Andrew Stocker   Hatfield SC 
1998 Hertfordshire ASA Trophy Mens 200m Breaststroke Andrew Stocker   Hatfield SC 
1997 Hertfordshire ASA Trophy Mens 200m Breaststroke Andrew Stocker   Hatfield SC 
1996 Hertfordshire ASA Trophy Mens 200m Breaststroke Mark Racher   Hatfield SC 
1995 Hertfordshire ASA Trophy Mens 200m Breaststroke Mark Racher   Hatfield SC
1994 Hertfordshire ASA Trophy Mens 200m Breaststroke Stuart Wood   Cheshunt SC 
2016 Nodder Trophy Boys 200m Breaststroke Charlie Rayner Hatfield SC
2015 Nodder Trophy Boys 200m Breaststroke Nathan Hughes Hatfield SC
2014 Nodder Trophy (Replacement) Boys 200m Breaststroke Nathan Hughes Hatfield SC
2013 Nodder Trophy (Replacement) Boys 200m Breaststroke Ben Purcell Hatfield SC
2012 Nodder Trophy (Replacement) Boys 200m Breaststroke Ethan Lamb Hatfield SC
2011 Nodder Trophy (Replacement) Boys 200m Breaststroke Ethan Lamb Hatfield SC
2010 Nodder Trophy (Replacement) Boys 200m Breaststroke Jake Robinson Stevenage SC
2009 Nodder Trophy Boys 200m Breaststroke Matthew Harris Cheshunt SC
2008 Nodder Trophy Boys 200m Breaststroke Shaun Dempsey  Stevenage SC 
2007 Nodder Trophy Boys 200m Breaststroke Not presented  
2006 Nodder Trophy Boys 200m Breaststroke Jonathan Quinn   Hatfield SC 
2005 Nodder Trophy Boys 200m Breaststroke Jonathan Quinn   Hatfield SC 
2004 Nodder Trophy Boys 200m Breaststroke Jonathan Quinn   Hatfield SC 
2003 Nodder Trophy Boys 200m Breaststroke Paul Gooding  Hitchin SC 
2002 Nodder Trophy Boys 200m Breaststroke Andrew Hunter  Berkhamsted Barracudas SC
2001 Nodder Trophy Boys 200m Breaststroke Edward Downes   Tring S & LSC 
2000 Nodder Trophy Boys 200m Breaststroke Thomas Raynham   Hatfield SC 
1999 Nodder Trophy Boys 200m Breaststroke Thomas Raynham   Hatfield SC 
1998 Nodder Trophy Boys 200m Breaststroke Luke Merrigan   Hatfield SC 
1997 Nodder Trophy Boys 200m Breaststroke Peter Gibney   Bishop's Stortford SC 
1996 Nodder Trophy Boys 200m Breaststroke Mark Racher   Hatfield SC 
2016 Aubrey Arnold Memorial Trophy Womens 800m Freestyle Amy Young  Bishop's Stortford SC
2015 Aubrey Arnold Memorial Trophy Womens 800m Freestyle Tegan Wollaston Cheshunt SC  
2014 Aubrey Arnold Memorial Trophy Womens 800m Freestyle Pippa Shuttleworth Hatfield SC
2013 Aubrey Arnold Memorial Trophy Womens 800m Freestyle Victoria Pritchard Hatfield SC
2012 Aubrey Arnold Memorial Trophy Womens 800m Freestyle Pippa Shuttleworth Hatfield SC
2011 Aubrey Arnold Memorial Trophy Womens 800m Freestyle Lucy Charles Hatfield SC
2010 Aubrey Arnold Memorial Trophy Womens 800m Freestyle Carolyn Astbury Watford SC
2009 Aubrey Arnold Memorial Trophy Womens 800m Freestyle Lucy Charles Hoddesdon SC
2008 Aubrey Arnold Memorial Trophy Womens 800m Freestyle Lara Nyman  Hatfield SC 
2007 Aubrey Arnold Memorial Trophy Womens 800m Freestyle Ceri Unwin   Hatfield SC 
2006 Aubrey Arnold Memorial Trophy Womens 800m Freestyle Ceri Unwin   Hatfield SC 
2005 Aubrey Arnold Memorial Trophy Womens 800m Freestyle Ceri Unwin   Hatfield SC 
2004 Aubrey Arnold Memorial Trophy Womens 800m Freestyle Sasha Gilbert   Bishop's Stortford SC 
2003 Aubrey Arnold Memorial Trophy Womens 800m Freestyle Catriona McAlear  Hatfield SC
2002 Aubrey Arnold Memorial Trophy Womens 800m Freestyle Vicky Cook  Hatfield SC 
2001 Aubrey Arnold Memorial Trophy Womens 800m Freestyle Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
2000 Aubrey Arnold Memorial Trophy  Womens 800m Freestyle Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
1999 Aubrey Arnold Memorial Trophy Womens 800m Freestyle Suzanne Scorer   Hatfield SC 
1998 Aubrey Arnold Memorial Trophy Womens 800m Freestyle Suzanne Scorer   Hatfield SC 
1997 Aubrey Arnold Memorial Trophy Womens 800m Freestyle Suzanne Scorer   Hatfield SC 
1996 Aubrey Arnold Memorial Trophy Womens 800m Freestyle Kerry-Anne Newton   Bishop's Stortford SC
1995 Aubrey Arnold Memorial Trophy Womens 800m Freestyle Jo Chapman   Hatfield SC 
1994 Aubrey Arnold Memorial Trophy Womens 800m Freestyle Jo Chapman   Hatfield SC 
2016 St George’s SC Trophy Girls 800m Freestyle Chloe Ogden Bishop's Stortford SC
2015 St George’s SC Trophy Girls 800m Freestyle Tegan Wollaston Cheshunt SC  
2014 St George’s SC Trophy Girls 800m Freestyle Amber Hughes Hatfield SC
2013 St George’s SC Trophy Girls 800m Freestyle Charlotte Longden Hoddesdon SC
2012 St George’s SC Trophy Girls 800m Freestyle Pippa Shuttleworth Hatfield SC
2011 St George’s SC Trophy Girls 800m Freestyle Victoria Pritchard Hatfield SC
2010 St George’s SC Trophy Girls 800m Freestyle Not presented   
2009 St George’s SC Trophy Girls 800m Freestyle Lucy Charles Hoddesdon SC
2008 St George's SC Trophy Girls 800m Freestyle Lara Nyman  Hatfield SC 
2007 St George's SC Trophy Girls 800m Freestyle Ceri Unwin   Hatfield SC 
2006 St George's SC Trophy Girls 800m Freestyle Ceri Unwin   Hatfield SC 
2005 St George's SC Trophy Girls 800m Freestyle Ceri Unwin   Hatfield SC 
2004 St George's SC Trophy Girls 800m Freestyle Sasha Gilbert   Bishop's Stortford SC 
2003 St George's SC Trophy  Girls 800m Freestyle Catriona McAtear  Hatfield SC  
2002 St George's SC Trophy Girls 800m Freestyle Kelly Sanders  Potters Bar SC 
2001 St George's SC Trophy Girls 800m Freestyle Claire Taylor   Hatfield SC
2000 St Georges SC Trophy Girls 800m Freestyle Natalie Wood   Berkhamsted Barracudas SC
1999 St George's SC Trophy Girls 800m Freestyle Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
1998 St George's SC Trophy Girls 800m Freestyle Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
1997 St George's SC Trophy Girls 800m Freestyle Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
1996 St George's SC Trophy Girls 800m Freestyle Hannah Barrett   Hatfield SC 
2016 Swimmers Parents and Supporters Association Womens 200m Freestyle Molly Francis Hatfield SC
2015 Swimmers Parents and Supporters Association Womens 200m Freestyle Jessica Jackson Hatfield SC
2014 Swimmers Parents and Supporters Association Womens 200m Freestyle Jessica Jackson Hatfield SC
2013 Swimmers Parents and Supporters Association Womens 200m Freestyle Abby Smith Harpenden SC
2012 Swimmers Parents and Supporters Association Womens 200m Freestyle Lucy Charles Hatfield SC
2011 Swimmers Parents and Supporters Association Womens 200m Freestyle Lucy Charles Hatfield SC
2010 Swimmers Parents and Supporters Association Womens 200m Freestyle Phillipa Hardy Hatfield SC
2009 Swimmers Parents and Supporters Association Womens 200m Freestyle Rachel George Hatfield SC
2008 Swimmers Parents and Supporters Association Womens 200m Freestyle Rachael George  Hatfield SC 
2007 Swimmers Parents and Supporters Association Womens 200m Freestyle Rachael George   Hatfield SC 
2006 Swimmers Parents and Supporters Association Womens 200m Freestyle Rachaol George   Hatfield SC 
2005 Swimmers Parents and Supporters Association Womens 200m Freestyle Rachael George   Hatfield SC 
2004 Swimmers Parents and Supporters Association Womens 200m Freestyle Vicky Cook   Hatfield SC 
2003 Swimmers Parents and Supporters Association Womens 200m Freestyle Vicky Cook  Hatfield SC
2002 Swimmers Parents and Supporters Association Womens 200m Freestyle Catriona McAtear  Hatfield SC 
2001 Swimmers Parents and Supporters Association Womens 200m Freestyle Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
2000 Swimmers Parents and Supporters Association Womens 200m Freestyle  Victoria Cook   Hatfield SC 
1999 Swimmers Parents and Supporters Association Womens 200m Freestyle Nicola More   Hatfield SC 
1998 Swimmers Parents and Supporters Association Womens 200m Freestyle Suzanne Scorer Hatfield SC 
1997 Swimmers Parents and Supporters Association Womens 200m Freestyle Anne Vanner   Ware SC 
1996 Swimmers Parents and Supporters Association Womens 200m Freestyle Kerry-Anne Newton   Bishop's Stortford SC
1995 Swimmers Parents and Supporters Association Womens 200m Freestyle Jo Chapman   Hatfield SC 
1994 Swimmers Parents and Supporters Association Womens 200m Freestyle Jo Chapman   Hatfield SC 
2016 Roy Rogers memorial Trophy Girls 200m Freestyle Molly Francis Hatfield SC
2015 Roy Rogers memorial Trophy Girls 200m Freestyle Amy Godsave Hoddesdon SC
2014 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 200m Freestyle Kate McQuaid Hatfield SC
2013 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 200m Freestyle Pippa Shuttleworth Hatfield SC
2012 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 200m Freestyle Shauna Lee Hatfield SC
2011 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 200m Freestyle Shauna Lee Hatfield SC
2010 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 200m Freestyle Flora Hanson Hatfield SC
2009 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 200m Freestyle Philippa Hardy Hatfield SC
2008 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 200m Freestyle Lucy Charles  Hoddesdon SC 
2007 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 200m Freestyle Phillipa Hardy   Hatfield SC 
2006 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 200m Freestyle Rachael George   Hatfield SC 
2005 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 200m Freestyle Rachael George   Hatfield SC 
2004 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 200m Freestyle Sarah Ward   Hatfield SC 
2003 Roy Rogers Memorial Trophy  Girls 200m Freestyle Catriona McAtear  Hatfield SC 
2002 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 200m Freestyle Catriona McAtear  Hatfield SC 
2001 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 200m Freestyle Catriona McAtear   Hatfield SC  
2000 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 200m Freestyle Victoria Cook   Hatfield SC 
1999 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 200m Freestyle Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
1998 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 200m Freestyle Hannah Barrett   Hatfield SC 
1997 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 200m Freestyle Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
1996 Roy Rogers Memorial Trophy Girls 200m Freestyle Katie Scorer   Hatfield SC 
2016 Capt. John Smith Trophy Mens 50m Butterfly Peter Webster Hatfield SC
2015 Capt. John Smith Trophy Mens 50m Butterfly Freddie Woodcock Hemel Hempstead SC
2014 Capt. John Smith Trophy Mens 50m Butterfly Jack Burchell Hitchin SC
2013 Capt. John Smith Trophy Mens 50m Butterfly Edward Allchorne Hatfield SC
2012 Capt. John Smith Trophy Mens 50m Butterfly Jonathan Quinn Hatfield SC
2011 Capt. John Smith Trophy Mens 50m Butterfly David Godridge Watford SC
2010 Capt. John Smith Trophy Mens 50m Butterfly James Sutherland/David Godridge Hatfield SC/Watford SC
2009 Capt. John Smith Trophy Mens 50m Butterfly John Sargent Hatfield SC
2008 Capt. John Smith Trophy Mens 50m Butterfly Geoff Short  Bishop's Stortford SC 
2007 Capt. John Smith Trophy Mens 50m Butterfly Geoff Short   Bishop's Stortford SC 
2006 Capt. John Smith Trophy Mens 50m Butterfly Brad Neal   Hatfield SC 
2005 Capt. John Smith Trophy Mens 50m Butterfly Adrian Fenner   Hatfield SC 
2004 Capt. John Smith Trophy Mens 50m Butterfly Adrian Fenner   Hatfield SC 
2003 Capt. John Smith Trophy Mens 50m Butterfly Darren Wood  Hatfield SC 
2002 Capt. John Smith Trophy   Mens 50m Butterfly Darren Wood  Hatfield SC 
2001 Capt. John Smith Trophy Mens 50m Butterfly Mark Racher   Hatfield SC  
2000 Capt. John Smith Trophy Mens 50m Butterfly Darren Wood   Hatfield SC 
1999 Capt. John Smith Trophy Mens 50m Butterfly Graham Martin-Dye   Hatfield SC 
1998 Capt. John Smith Trophy Mens 50m Butterfly Alex Boyce   Hatfield SC 
1997 Capt. John Smith Trophy Mens 50m Butterfly Lewis Reeves   Stevenage SC 
1996 Capt. John Smith Trophy Mens 50m Butterfly Chris Scorer   Hatfield SC 
1995 Capt. John Smith Trophy Mens 50m Butterfly Chris Scorer   Hatfield SC 
1994 Capt. John Smith Trophy Mens 50m Butterfly Neil English   Cheshunt SC 
2016 Bowell Trophy Boys 50m Butterfly Charlie Rayner Hatfield SC
2015 Bowell Trophy Boys 50m Butterfly Oliver Perry Bishop's Stortford SC
2014 Bowell Trophy Boys 50m Butterfly Harry Parker Hatfield SC
2013 Bowell Trophy Boys 50m Butterfly Will Kearsey Hatfield SC
2012 Bowell Trophy Boys 50m Butterfly Nico Campbell Hatfield SC
2011 Bowell Trophy Boys 50m Butterfly Nico Campbell Cheshunt SC 
2010 Bowell Trophy Boys 50m Butterfly Jack Baron City of St Albans ASC
2009 Bowell Trophy Boys 50m Butterfly David Godridge Watford SC
2008 Bowell Trophy Boys 50m Butterfly David Godridge  Watford SC 
2007 Bowell Trophy Boys 50m Butterfly James Sutherland   Hatfield SC 
2006 Bowell Trophy Boys 50m Butterfly Alex Rust   Hatfield SC 
2005 Bowel[ Trophy Boys 50m Butterfly Alex Rust   Hatfield SC 
2004 Bowel[ Trophy Boys 50m Butterfly Adam Brown   Hatfield SC 
2003 Bowell Trophy Boys 50m Butterfly Ben Dollard  Hatfield SC 
2002 Bowell Trophy Boys 50m Butterfly John Wood  Berkhamsted Barracudas SC
2001 Boweli Trophy Boys 50m Butterfly Greg Lasenby   Stevenage S C 
2000 Bowell Trophy Boys 50m Butterfly Darren Wood   Hatfield SC 
1999 Bowell Trophy Boys 50m Butterfly Wayne McHugh   Stevenage SC 
1998 Bowell Trophy Boys 50m Butterfly Stephen Penhall   Hitchin SC 
1997 Bowell Trophy Boys 50m Butterfly Tim Hand   Hemel Hempstead SC 
1996 Bowell Trophy Boys 50m Butterfly Mark Racher   Hatfield SC 
1995 Bowell Trophy Boys 50m Butterfly Lewis Reeves   Stevenage SC 
1994 Bowell Trophy Boys 50m Butterfly Chris Scorer   Hatfield SC 
2016 Parsons Trophy Mens 400m Individual Medley Nathan Hughes Hatfield SC
2015 Parsons Trophy Mens 400m Individual Medley Ben Harrison Potters Bar SC
2014 Parsons Trophy Mens 400m Individual Medley Ben Purcell Hatfield SC
2013 Parsons Trophy Mens 400m Individual Medley Martyn Walton Hatfield SC
2012 Parsons Trophy Mens 400m Individual Medley Caleb Hughes Hatfield SC
2011 Parsons Trophy Mens 400m Individual Medley James Allchorne Hatfield SC
2010 Parsons Trophy Mens 400m Individual Medley Sean Leahy Hatfield SC
2009 Parsons Trophy Mens 400m Individual Medley Sean Leahy Hatfield SC
2008 Parsons Trophy Mens 400m Individual Medley James Allchorne  Hatfield SC 
2007 Parsons Trophy Mens 400m Individual Medley James Alichorne   Hatfield SC 
2006 Parsons Trophy Mens 400m Individual Medley Philip Aldwinckle   Stevenage SC 
2005 Parsons Trophy Mens 400m Individual Medley Jonathan Quinn   Hatfield SC 
2004 Parsons Trophy Mens 400m Individual Medley John Wood   Berkhamsted Barracudas SC
2003 Parsons Trophy Mens 400m Individual Medley Lewis Andrews  Berkhamsted Barracudas SC
2002 Parsons Trophy Mens 400m Individual Medley Andrew Hunter  Berkhamsted Barracudas SC
2001 Parsons Trophy Mens 400m Individual Medley Andrew Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
2000 Parsons Trophy Mens 400m Individual Medley Lewis Andrews   Berkhamsted Barracudas SC
1999 Parsons Trophy Mens 400m Individual Medley Russell Carr   Hatfield SC 
1998 Parsons Trophy Mens 400m Individual Medley Russell Carr   Hatfield SC 
1997 Parsons Trophy Mens 400m Individual Medley Alex Boyce   Hemel Hempstead SC 
1996 Parsons Trophy Mens 400m Individual Medley Mark Racher   Hatfield SC 
1995 Parsons Trophy Mens 400m Individual Medley Trevor Cook   Ware SC 
1994 Parsons Trophy Mens 400m Individual Medley Mark Rather   Hatfield SC 
2016 A F Woolner Trophy Boys 400m Individual Medley Charlie Rayner Hatfield SC
2015 A F Woolner Trophy Boys 400m Individual Medley Ben Harrison Potters Bar SC
2014 A F Woolner Trophy Boys 400m Individual Medley Nathan Hughes Hatfield SC
2013 A F Woolner Trophy Boys 400m Individual Medley Martyn Walton Hatfield SC
2012 A F Woolner Trophy Boys 400m Individual Medley Martyn Walton Hatfield SC
2011 A F Woolner Trophy Boys 400m Individual Medley Martyn Walton Hatfield SC
2010 A F Woolner Trophy Boys 400m Individual Medley Jack Spence Watford SC
2009 A F Woolner Trophy Boys 400m Individual Medley David Kellaway Bishop’s Stortford SC
2008 A F Woolner Trophy Boys 400m Individual Medley Callum Candy  Hatfield SC 
2007 A F Woolner Trophy Boys 400m Individual Medley Tony Keast   Stevenage SC 
2006 A F Woolner Trophy Boys 400m Individual Medley Dacre Capstick   Berkhamsted Barracudas SC
2005 A F Woolner Trophy Boys 400m Individual Medley Jonathan Quinn   Hatfield SC 
2004 A F Woolner Trophy Boys 400m Individual Medley Adam Brown   Hatfield SC 
2003 A F Woolner Trophy Boys 400m Individual Medley Jonathan Quinn  Potters Bar SC 
2002 A F Woolner Trophy Boys 400m Individual Medley Andrew Hunter  Berkhamsted Barracudas SC
2001 A F Woolner Trophy Boys 400m Individual Medley Andrew Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
2000  A F Woolner Trophy Boys 400m Individual Medley Lewis Andrews   Berkhamsted Barracudas SC
1999 A F Woolner Trophy Boys 400m Individual Medley Russell Carr   Hatfield SC 
1998 A F Woolner Trophy Boys 400m Individual Medley Russell Carr   Hatfield SC 
1997 A F Woolner Trophy Boys 400m Individual Medley Peter Gibney   Bishop's Stortford SC 
1996 A F Woolner Trophy Boys 400m Individual Medley Mark Racher   Hatfield SC 
2016 Hertfordshire ASA Trophy Womens 400m Freestyle Tegan Wollaston Cheshunt SC  
2015 Hertfordshire ASA Trophy Womens 400m Freestyle Shannon Stott City of St Albans ASC
2014 Hertfordshire ASA Trophy Womens 400m Freestyle Pippa Shuttleworth Hatfield SC
2013 Hertfordshire ASA Trophy Womens 400m Freestyle Grace Lee Hatfield SC
2012 Hertfordshire ASA Trophy Womens 400m Freestyle Pippa Shuttleworth Hatfield SC
2011 Hertfordshire ASA Trophy Womens 400m Freestyle Lucy Charles Hatfield SC
2010 Hertfordshire ASA Trophy Womens 400m Freestyle Lucy Charles Hoddesdon SC
2009 Hertfordshire ASA Trophy Womens 400m Freestyle Katie Ambridge Hatfield SC
2008 Hertfordshire ASA Trophy Womens 400m Freestyle Rachael George  Hatfield SC 
2007 Hertfordshire ASA Trophy Womens 400m Freestyle Rachael George   Hatfield SC 
2006 Hertfordshire ASA Trophy Womens 400m Freestyle Rachael George   Hatfield SC 
2005 Hertfordshire ASA Trophy Womens 400m Freestyle Rachael George   Hatfield SC 
2004 Hertfordshire ASA Trophy Womens 400m Freestyle Rachael George   Hatfield SC 
2003 Hertfordshire ASA Trophy Womens 400m Freestyle Catriona McAtear  Hatfield SC
2002 Hertfordshire ASA Trophy Womens 400m Freestyle Vicky Cook  Hatfield SC 
2001 Hertfordshire ASA Trophy Womens 400m Freestyle Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
2000 Hertfordshire ASA Trophy Womens 400m Freestyle Nicola More   Hatfield SC 
1999 Hertfordshire ASA Trophy Womens 400m Freestyle Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
1998 Hertfordshire ASA Trophy Womens 400m Freestyle Hannah Barrett   Hatfield SC 
1997 Hertfordshire ASA Trophy Womens 400m Freestyle Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
1996 Hertfordshire ASA Trophy Womens 400m Freestyle Kerry-Anne Newton   Bishop's Stortford SC
1995 Hertfordshire ASA Trophy Womens 400m Freestyle Jo Chapman   Hatfield SC 
1994 Hertfordshire ASA Trophy Womens 400m Freestyle Jo Chapman   Hatfield SC 
2016 Hertfordshire ASA Trophy Girls 400m Freestyle Chloe Ogden Bishop's Stortford SC
2015 Hertfordshire ASA Trophy Girls 400m Freestyle Shannon Stott City of St Albans ASC
2014 Hertfordshire ASA Trophy Girls 400m Freestyle Ellie Fogg Hatfield SC
2013 Hertfordshire ASA Trophy Girls 400m Freestyle Pippa Shuttleworth Hatfield SC
2012 Hertfordshire ASA Trophy Girls 400m Freestyle Pippa Shuttleworth Hatfield SC
2011 Hertfordshire ASA Trophy Girls 400m Freestyle Pippa Shuttleworth Hatfield SC
2010 Hertfordshire ASA Trophy Girls 400m Freestyle Flora Hanson Hatfield SC
2009 Hertfordshire ASA Trophy Girls 400m Freestyle Lucy Charles Hoddesdon SC
2008 Hertfordshire ASA Trophy Girls 400m Freestyle Lucy Charles  Hoddesdon SC 
2007 Hertfordshire ASA Trophy Girls 400m Freestyle Carolyn Astbury   Watford SC 
2006 Hertfordshire ASA Trophy Girls 400m Freestyle Rachael George   Hatfield SC 
2005 Hertfordshire ASA Trophy Girls 400m Freestyle Rachael George   Hatfield SC 
2004 Hertfordshire ASA Trophy Girls 400m Freestyle Rachael George   Hatfield SC 
2003 Hertfordshire ASA Trophy Girls 400m Freestyle Catriona McAtear  Hatfield SC 
2002 Hertfordshire ASA Trophy Girls 400m Freestyle Claire Taylor  Hatfield SC 
2001 Hertfordshire ASA Trophy Girls 400m Freestyle Amy Jennings   Berkhamsted Barracudas SC
2000 Hertfordshire ASA Trophy Girls 400m Freestyle Amy Jennings   Berkhamsted Barracudas SC
1999 Hertfordshire ASA Trophy Girls 400m Freestyle Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
1998 Hertfordshire ASA Trophy Girls 400m Freestyle Hannah Barrett   Hatfield SC  
1997 Hertfordshire ASA Trophy Girls 400m Freestyle Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
1996 Hertfordshire ASA Trophy Girls 400m Freestyle Katie Scorer   Hatfield SC 
2016 Stinton Trophy Mens 200m Individual Medley Nathan Hughes Hatfield SC
2015 Stinton Trophy Mens 200m Individual Medley Josh Duggan Hatfield SC
2014 Stinton Trophy Mens 200m Individual Medley Caleb Hughes Hatfield SC
2013 Stinton Trophy Mens 200m Individual Medley Caleb Hughes Hatfield SC
2012 Stinton Trophy Mens 200m Individual Medley Caleb Hughes Hatfield SC
2011 Stinton Trophy Mens 200m Individual Medley Jonathan Quinn Hatfield SC
2010 Stinton Trophy Mens 200m Individual Medley Sean Leahy Hatfield SC
2009 Stinton Trophy Mens 200m Individual Medley Sean Leahy Hatfield SC
2008 Stinton Trophy Mens 200m Individual Medley James Allchorne  Hatfield SC 
2007 Stinton Trophy Mens 200m Individual Medley John Sargent   Hatfield SC 
2006 Stinton Trophy Mens 200m Individual Medley Jonathan Quinn   Hatfield SC 
2005 Stinton Trophy Mens 200m Individual Medley Jonathan Quinn   Hatfield SC 
2004 Stinton Trophy Mens 200m Individual Medley Adam Brown   Hatfield SC 
2003 Stinton Trophy Mens 200m Individual Medley Lewis Andrews  Berkhamsted Barracudas SC
2002 Stinton Trophy Mens 200m Individual Medley Andrew Hunter  Berkhamsted Barracudas SC 
2001 Stinton Trophy Mens 200m Individual Medley Mark Racher   Hatfield SC 
2000 Stinton Trophy Mens 200m Individual Medley Matthew Hyde   Hatfield SC 
1999 Stinton Trophy Mens 200m Individual Medley Graham Martin-Dye   Hatfield SC 
1998 Stinton Trophy Mens 200m Individual Medley Alex Boyce   Hatfield SC 
1997 Stinton Trophy Mens 200m Individual Medley David Borella   Hatfield SC 
1996 Stinton Trophy Mens 200m Individual Medley David Borella   Hatfield SC 
1995 Stinton Trophy Mens 200m Individual Medley Mark Racher   Hatfield SC 
1994 Stinton Trophy Mens 200m Individual Medley James Day   Hatfield SC 
2016 Speedo Trophy Boys 200m Individual Medley Charlie Rayner Hatfield SC
2015 Speedo Trophy Boys 200m Individual Medley Ben Harrison Potters Bar SC  
2014 Speedo Trophy Boys 200m Individual Medley Nathan Hughes Hatfield SC
2013 Speedo Trophy Boys 200m Individual Medley Martyn Walton Hatfield SC
2012 Speedo Trophy Boys 200m Individual Medley Nico Campbell Hatfield SC
2011 Speedo Trophy Boys 200m Individual Medley Nico Campbell Cheshunt SC
2010 Speedo Trophy Boys 200m Individual Medley Jake Robinson Stevenage SC
2009 Speedo Trophy Boys 200m Individual Medley David Godridge Watford SC
2008 Speedo Trophy Boys 200m Individual Medley Morgan Pugh  Harpenden SC 
2007 Speedo Trophy Boys 200m Individual Medley James Sutherland   Hatfield SC 
2006 Speedo Trophy Boys 200m Individual Medley Jonathan Quinn   Hatfield SC 
2005 Speedo Trophy Boys 200m Individual Medley Jonathan Quinn   Hatfield SC 
2004 Speedo Trophy Boys 200m Individual Medley Adam Brown   Hatfield SC 
2003 Speedo Trophy Boys 200m Individual Medley Rob Andrews  Berkhamsted Barracudas SC
2002 Speedo Trophy Boys 200m Individual Medley Andrew Hunter  Berkhamsted Barracudas SC
2001 Speedo Trophy Boys 200m Individual Medley Lewis Andrews   Berkhamsted Barracudas SC
2000 Speedo Trophy Boys 200m Individual Medley Lewis Andrews   Berkhamsted Barracudas SC
1999 Speedo Trophy Boys 200m Individual Medley Russell Carr   Hatfield SC 
1998 Speedo Trophy Boys 200m Individual Medley Anthony Vaughan   Stevenage SC 
1997 Speedo Trophy Boys 200m Individual Medley David Borella   Hatfield SC 
1996 Speedo Trophy Boys 200m Individual Medley David Borella   Hatfield SC 
1995 Speedo Trophy Boys 200m Individual Medley Mark Racher   Hatfield SC 
1994 Speedo Trophy Boys 200m Individual Medley Mark Rather   Hatfield SC 
2016 Bishop's Stortford SC Trophy Womens 50m Breaststroke Cira Fletcher Bishop's Stortford SC
2015 Bishop's Stortford SC Trophy Womens 50m Breaststroke Cira Fletcher Bishop's Stortford SC
2014 Bishop's Stortford SC Trophy Womens 50m Breaststroke Katie Armitage Hatfield SC
2013 Bishop's Stortford SC Trophy Womens 50m Breaststroke Charlotte Reid Hatfield SC
2012 Bishop's Stortford SC Trophy Womens 50m Breaststroke Katie Armitage Watford SC
2011 Bishop's Stortford SC Trophy Womens 50m Breaststroke Emma Warrington Hoddesdon SC
2010 Bishop's Stortford SC Trophy Womens 50m Breaststroke Emma Warrington Hoddesdon SC
2009 Bishop's Stortford SC Trophy Womens 50m Breaststroke Emma Warrington Hoddesdon SC
2008 Bishop's Stortford SC Trophy Womens 50m Breaststroke Emma Warrington  Hoddesdon SC 
2007 Bishop's Stortford SC Trophy Womens 50m Breaststroke Katie Ambridge   Hatfield SC 
2006 Bishop's Stortford SC Trophy Womens 50m Breaststroke Cara Purvis   Hatfield SC 
2005 Bishop's Stortford SC Trophy Womens 50m Breaststroke Ashley Murray  Hatfield SC 
2004 Bishop's Stortford SC Trophy Womens 50m Breaststroke Ashley Murray  Hatfield SC 
2003 Bishop's Stortford SC Trophy Womens 50m Breaststroke Hannah Kellett/Ashley Murray Hatfield SC 
2002 Bishop's Stortford SC Trophy Womens 50m Breaststroke Ashley Murray  Hatfield SC  
2001 Bishop's Stortford SC Trophy Womens 50m Breaststroke Natalie Barnard   Hatfield SC 
2000 Bishop's Stortford SC Trophy Womens 50m Breaststroke Gemma Tinson   Hitchin SC 
1999 Bishop's Stortford SC Trophy Womens 50m Breaststroke Bonnie Knight   Hitchin SC 
1998 Bishop's Stortford SC Trophy Womens 50m Breaststroke Bonnie Knight   Hitchin SC 
1997 Bishop's Stortford SC Trophy Womens 50m Breaststroke Kerrie Young   Hatfield SC 
1996 Bishop's Stortford SC Trophy Womens 50m Breaststroke Bonnie Knight   Hertford SC 
1995 Bishop's Stortford SC Trophy Womens 50m Breaststroke Bonnie Knight   Hertford SC 
1994 Bishop's Stortford SC Trophy Womens 50m Breaststroke Clare Burrows   Bishop's Stortford SC 
2016 Verulam Trophy Girls 50m Breaststroke Abi Hurst Berkhamsted SC
2015 Verulam Trophy Girls 50m Breaststroke Katialin Dang Harpenden SC
2014 Verulam Trophy Girls 50m Breaststroke Kate McQuaid Hatfield SC
2013 Verulam Trophy Girls 50m Breaststroke Charlotte Longden Hoddesdon SC
2012 Verulam Trophy Girls 50m Breaststroke Katie Armitage Watford SC
2011 Verulam Trophy Girls 50m Breaststroke Charlotte Reid Hatfield SC
2010 Verulam Trophy Girls 50m Breaststroke Alex Hatt Berkhamsted Barracudas SC
2009 Verulam Trophy Girls 50m Breaststroke Emma Warrington Hoddesdon SC
2008 Verulam Trophy Girls 50m Breaststroke Emma Warrington  Hoddesdon SC 
2007 Verulam Trophy Girls 50m Breaststroke Bernice Edgeworth   Bishop's Stortford SC
2006 Verulam Trophy Girls 50m Breaststroke Cara Purvis   Hatfield SC 
2005 Verulam Trophy Girls 50m Breaststroke Ashley Murray   Hatfield SC 
2004 Verulam Trophy Girls 50m Breaststroke Ashley Murray   Hatfield SC 
2003 Verulam Trophy Girls 50m Breaststroke Ashley Murray/Hannah Kellett Hatfield SC  
2002 Verulam Trophy Girls 50m Breaststroke Ashley Murray  Hatfield SC 
2001 Verulam Trophy Girls 50m Breaststroke Natalie Barnard   Hatfield SC 
2000 Verulam Trophy Girls 50m Breaststroke Kristina O'Hara   Hatfield SC 
1999 Verulam Trophy Girls 50m Breaststroke Gemma Tinson   Hitchin SC  
1998 Verulam Trophy Girls 50m Breaststroke Niccara Miah   Hatfield SC 
1997 Verulam Trophy Girls 50m Breaststroke Kerrie Young   Hatfield SC 
1996 Verulam Trophy Girls 50m Breaststroke Kerrie Young   Hatfield SC 
1995 Verulam Trophy Girls 50m Breaststroke Louise Price   City of St Albans ASC 
1994 Verulam Trophy Girls 50m Breaststroke Louise Price   City of St Albans ASC 
2016 Edwards Trophy Boys 100m Backstroke Daniel Chada Bishop's Stortford SC
2015 Edwards Trophy Boys 100m Backstroke Nathan Hughes Hatfield SC
2014 Edwards Trophy Boys 100m Backstroke Liam Curran City of St Albans ASC
2013 Edwards Trophy Boys 100m Backstroke Will Kearsey Hatfield SC
2012 Edwards Trophy Boys 100m Backstroke Martyn Walton Hatfield SC
2011 Edwards Trophy Boys 100m Backstroke Martyn Walton Hatfield SC
2010 Edwards Trophy Boys 100m Backstroke Jack Spence Watford SC
2009 Edwards Trophy Boys 100m Backstroke Alex Baker Hatfield SC
2008 Edwards Trophy Boys 100m Backstroke Alex Baker  Hatfield SC 
2007 Edwards Trophy Boys 100m Backstroke James Sutherland   Hatfield SC 
2006 Edwards Trophy Boys 100m Backstroke Jonathan Quinn   Hatfield SC 
2005 Edwards Trophy Boys 100m Backstroke Adam Brown   Hatfield SC 
2004 Edwards Trophy Boys 100m Backstroke John Wood   Berkhamsted Barracudas SC
2003 Edwards Trophy Boys 100m Backstroke James Thorne  Cheshunt SC 
2002 Edwards Trophy Boys 100m Backstroke John Wood  Berkhamsted Barracudas SC
2001 Edwards Trophy Boys 100m Backstroke David Bending   Hatfield SC 
2000 Edwards Trophy Boys 100m Backstroke David Bending   Hatfield SC 
1999 Edwards Trophy Boys 100m Backstroke James Coke   Hatfield SC 
1998 Edwards Trophy Boys 100m Backstroke David Bending   Aqua Swim Squad 
1997 Edwards Trophy Boys 100m Backstroke Tim Hand   Hemel Hempstead SC 
1996 Edwards Trophy Boys 100m Backstroke Mark Racher   Hatfield SC 
1995 Edwards Trophy Boys 100m Backstroke Neil Webster   City of St Albans ASC 
1994 Edwards Trophy Boys 100m Backstroke Neil Webster   City of St Albans ASC 
2016 Braughing Trophy Mens 100m Backstroke Will Kearsey Hatfield SC
2015 Braughing Trophy Mens 100m Backstroke Will Kearsey Hatfield SC
2014 Braughing Trophy Mens 100m Backstroke Martyn Walton Hatfield SC
2013 Braughing Trophy Mens 100m Backstroke Will Kearsey Hatfield SC
2012 Braughing Trophy Mens 100m Backstroke Alex Baker Hatfield SC
2011 Braughing Trophy Mens 100m Backstroke Alex Baker Hatfield SC
2010 Braughing Trophy Mens 100m Backstroke John Sargent Hatfield SC
2009 Braughing Trophy Mens 100m Backstroke John Sargent Hatfield SC
2008 Braughing Trophy Mens 100m Backstroke Richard Molloy  Bishop's Stortford SC 
2007 Braughing Trophy Mens 100m Backstroke John Sargent   Hatfield SC 
2006 Braughing Trophy Mens 100m Backstroke John Sargent   Hatfield SC 
2005 Braughing Trophy Mens 100m Backstroke John Sargent   Hatfield SC 
2004 Braughing Trophy Mens 100m Backstroke Adam Brown   Hatfield SC 
2003 Braughing Trophy Mens 100m Backstroke Lewis Andrews  Berkhamsted Barracudas SC 
2002 Braughing Trophy Mens 100m Backstroke Lewis Andrews  Berkhamsted Barracudas SC 
2001 Braughing Trophy Mens 100m Backstroke David Bending   Hatfield SC 
2000 Braughing Trophy Mens 100m Backstroke Mark Racher   Hatfield SC 
1999 Braughing Trophy Mens 100m Backstroke Michael Outtram   Hatfield SC 
1998 Braughing Trophy Mens 100m Backstroke Alex Boyce   Hatfield SC 
1997 Braughing Trophy Mens 100m Backstroke Alex Boyce   Hemel Hempstead SC
1996 Braughing Trophy Mens 100m Backstroke Ian Wimpenny   Hoddesdon SC  
1995 Braughing Trophy Mens 100m Backstroke Ian Wimpenny   Hoddesdon SC 
1994 Braughing Trophy Mens 100m Backstroke Ian Wimpenny   Hoddesdon SC 
2016 Stevenage Swim Stall Trophy Mens 1500m Freestyle Nathan Hughes Hatfield SC
2015 Stevenage Swim Stall Trophy Mens 1500m Freestyle Luke Turley Hatfield SC
2014 Stevenage Swim Stall Trophy Mens 1500m Freestyle Martyn Walton Hatfield SC
2013 Stevenage Swim Stall Trophy Mens 1500m Freestyle Bradley Slavinec Hatfield SC
2012 Stevenage Swim Stall Trophy Mens 1500m Freestyle Caleb Hughes Hatfield SC
2011 Stevenage Swim Stall Trophy Mens 1500m Freestyle Aydin Berki Hatfield SC
2010 Stevenage Swim Stall Trophy Mens 1500m Freestyle Lawrence Lowman Hatfield SC
2009 Stevenage Swim Stall Trophy Mens 1500m Freestyle Lawrence Lowman Hatfield SC
2008 Stevenage Swim Stall Trophy Mens 1500m Freestyle John Sargent  Hatfield SC 
2007 Stevenage Swim Stall Trophy Mens 1500m Freestyle Bret Ferguson   Hatfield SC 
2006 Stevenage Swim Stall Trophy Mens 1500m Freestyle Jonathan Quinn   Hatfield SC 
2005 Stevenage Swim Stall Trophy Mens 1500m Freestyle Richard Charlesworth   Hatfield SC 
2004 Stevenage Swim Stall Trophy Mens 1500m Freestyle John Wood   Berkhamsted Barracudas SC
2003 Stevenage Swim Stall Trophy  Mens 1500m Freestyle Lewis Andrews  Berkhamsted Barracudas SC
2002 Stevenage Swim Stall Trophy  Mens 1500m Freestyle John Wood  Berkhamsted Barracudas SC
2001 Stevenage Swim Stall Trophy Mens 1500m Freestyle Andrew Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
2000 Stevenage Swim Stall Trophy Mens 1500m Freestyle Graham Martin-Dye   Hatfield SC 
1999 Stevenage Swim Stall Trophy Mens 1500m Freestyle Graham Martin-Dye   Hatfield SC 
1998 Stevenage Swim Stall Trophy Mens 1500m Freestyle Daniel Stevens   Hatfield SC 
1997 Stevenage Swim Stall Trophy Mens 1500m Freestyle Ben Davis   Hatfield SC 
1996 Stevenage Swim Stall Trophy Mens 1500m Freestyle Chris Scorer   Hatfield SC 
1995 Stevenage Swim Stall Trophy Mens 1500m Freestyle James Roberts   City of St Albans ASC 
1994 Stevenage Swim Stall Trophy Mens 1500m Freestyle Ian Wimpenny   Hoddesdon SC 
2016 Rogers Trophy Boys 1500m Freestyle James Chennels Berkhamsted SC
2015 Rogers Trophy Boys 1500m Freestyle Luke Turley Hatfield SC
2014 Rogers Trophy Boys 1500m Freestyle Nathan Hughes Hatfield SC
2013 Rogers Trophy Boys 1500m Freestyle Nathan Hughes Hatfield SC
2012 Rogers Trophy Boys 1500m Freestyle Bradley Slavinec Hatfield SC
2011 Rogers Trophy Boys 1500m Freestyle Bradley Slavinec Hatfield SC
2010 Rogers Trophy Boys 1500m Freestyle James McGrail Hatfield SC
2009 Rogers Trophy Boys 1500m Freestyle No winner  
2007 Rogers Trophy Boys 1500m Freestyle Aaron Galvani   Hatfield SC 
2006 Rogers Trophy Boys 1500m Freestyle Jonathan Quinn   Hatfield SC 
2005 Rogers Trophy Boys 1500m Freestyle Matthew Vyse   Hatfield SC 
2004 Rogers Trophy Boys 1500m Freestyle Adam Brown   Hatfield SC 
2003 Rogers Trophy Boys 1500m Freestyle Rob Andrews  Berkhamsted Barracudas SC
2002 Rogers Trophy Boys 1500m Freestyle John Wood  Berkhamsted Barracudas SC
2001 Rogers Trophy Boys 1500m Freestyle Andrew Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
2000 Rogers Trophy Boys 1500m Freestyle Lewis Andrews   Berkhamsted Barracudas SC
1999 Rogers Trophy Boys 1500m Freestyle Lewis Andrews   Berkhamsted Barracudas SC
1998 Rogers Trophy Boys 1500m Freestyle Daniel Stevens   Hatfield SC 
1997 Rogers Trophy Boys 1500m Freestyle Ben Davis   Hatfield SC 
1996 Rogers Trophy Boys 1500m Freestyle Daniel Stevens   Hatfield SC 
2016 Simpson Trophy Womens 200m Individual Medley Laura Copping Hatfield SC
2015 Simpson Trophy Womens 200m Individual Medley Ellie Mitchell Bishop's Stortford SC
2014 Simpson Trophy Womens 200m Individual Medley Katie Armitage Hatfield SC
2013 Simpson Trophy Womens 200m Individual Medley Charlotte Reid Hatfield SC
2012 Simpson Trophy Womens 200m Individual Medley Flora Hanson Hatfield SC
2011 Simpson Trophy Womens 200m Individual Medley Charlotte Reid Hatfield SC
2010 Simpson Trophy Womens 200m Individual Medley Flora Hanson Hatfield SC
2009 Simpson Trophy Womens 200m Individual Medley Flora Hanson Harpenden SC
2008 Simpson Trophy Womens 200m Individual Medley Katie Ambridge  Hatfield SC 
2007 Simpson Trophy Womens 200m Individual Medley Bernice Edgeworth   B. Stortlord SC 
2006 Simpson Trophy Womens 200m Individual Medley Ceri Unwin   Hatfield SC 
2005 Simpson Trophy Womens 200m Individual Medley Sasha Gilbert   Bishop's Stortford SC 
2004 Simpson Trophy Womens 200m Individual Medley Kelly Sanders   Cheshunt SC 
2003 Simpson Trophy Womens 200m Individual Medley Claire Taylor  Hatfield SC 
2002 Simpson Trophy Womens 200m Individual Medley Samantha Hunter Berkhamsted Barracudas SC
2001 Simpson Trophy  Womens 200m Individual Medley Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
2000 Simpson Trophy Womens 200m Individual Medley Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
1999 Simpson Trophy Womens 200m Individual Medley Emma Clout   Berkhamsted Barracudas SC
1998 Simpson Trophy Womens 200m Individual Medley Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
1997 Simpson Trophy Womens 200m Individual Medley Jo Chapman   Hatfield SC 
1996 Simpson Trophy Womens 200m Individual Medley Suzanne Scorer   Hatfield SC 
1995 Simpson Trophy Womens 200m Individual Medley Suzanne Scorer   Hatfield SC 
1994 Simpson Trophy Womens 200m Individual Medley Anne Vanner   Ware SC 
2016 Speedo Trophy Girls 200m Individual Medley Molly Francis Hatfield SC
2015 Speedo Trophy Girls 200m Individual Medley Ellie Mitchell Bishop's Stortford SC
2014 Speedo Trophy Girls 200m Individual Medley Georgie Pryor Hoddesdon SC
2013 Speedo Trophy Girls 200m Individual Medley Jessica Jackson Hatfield SC
2012 Speedo Trophy Girls 200m Individual Medley Katie Armitage Watford SC
2011 Speedo Trophy Girls 200m Individual Medley Charlotte Reid Hatfield SC
2010 Speedo Trophy Girls 200m Individual Medley Flora Hanson Hatfield SC
2009 Speedo Trophy Girls 200m Individual Medley Flora Hanson Harpenden SC
2008 Speedo Trophy Girls 200m Individual Medley Lucy Charles  Hoddesdon SC 
2007 Speedo Trophy Girls 200m Individual Medley Bernice Edgeworth   Bishop's Stortford SC
2006 Speedo Trophy Girls 200m Individual Medley Ceri Unwin   Hatfield SC 
2005 Speedo Trophy Girls 200m Individual Medley Sasha Gilbert   Bishop's Stortford SC 
2004 Speedo Trophy Girls 200m Individual Medley Kirsty Needham   Berkhamsted Barracudas SC
2003 Speedo Trophy Girls 200m Individual Medley Sasha Gilbert  Bishop's Stortford SC  
2002 Speedo Trophy Girls 200m Individual Medley Claire Taylor Hatfield SC
2001 Speedo Trophy  Girls 200m Individual Medley Claire Taylor   Hatfield SC   
2000 Speedo Trophy Girls 200m Individual Medley Helen Andrews   Tring S&LSC 
1999 Speedo Trophy Girls 200m Individual Medley Emma Dunkley   Bishop's Stortford SC  
1998 Speedo Trophy Girls 200m Individual Medley Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
1997 Speedo Trophy Girls 200m Individual Medley Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
1996 Speedo Trophy Girls 200m Individual Medley Emma Clout   Hatfield SC 
1995 Speedo Trophy Girls 200m Individual Medley Suzanne Scorer   Hatfield SC 
1994 Speedo Trophy Girls 200m Individual Medley Suzanne Scorer   Hatfield SC 
2016 City of St Albans ASC Trophy Boys 400m Freestyle Reese Housden Hatfield SC
2015 City of St Albans ASC Trophy Boys 400m Freestyle Nathan Hughes Hatfield SC
2014 City of St Albans ASC Trophy Boys 400m Freestyle Nathan Hughes Hatfield SC
2013 City of St Albans ASC Trophy Boys 400m Freestyle Martyn Walton Hatfield SC
2012 City of St Albans ASC Trophy Boys 400m Freestyle Martyn Walton Hatfield SC
2011 City of St Albans ASC Trophy Boys 400m Freestyle Caleb Hughes Hatfield SC
2010 City of St Albans ASC Trophy Boys 400m Freestyle James McGrail Hatfield SC
2009 City of St Albans ASC Trophy Boys 400m Freestyle David Godridge Watford SC
2008 City of St Albans ASC Trophy Boys 400m Freestyle Christopher Cox  Herts. Flyers SC 
2007 City of St Albans ASC Trophy Boys 400m Freestyle Aaron Galvani   Hatfield SC 
2006 City of St Albans ASC Trophy Boys 400m Freestyle Jonathan Quinn   Hatfield SC 
2005 City of St Albans ASC Trophy Boys 400m Freestyle No winner  
2004 City of St Albans ASC Trophy Boys 400m Freestyle Adam Brown   Hatfield SC 
2003 City of St Albans ASC Trophy Boys 400m Freestyle Rob Andrews  Berkhamsted Barracudas SC
2002 City of St Albans ASC Trophy Boys 400m Freestyle John Wood  Berkhamsted Barracudas SC
2001 City of St Albans ASC Trophy Boys 400m Freestyle Andrew Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
2000 City of St Albans ASC Trophy Boys 400m Freestyle Lewis Andrews   Berkhamsted Barracudas SC
1999 City of St Albans ASC Trophy Boys 400m Freestyle Billy Woodhouse   Hemel Hempstead SC 
1998 City of St Albans ASC Trophy Boys 400m Freestyle Daniel Stevens   Hatfield SC 
1997 City of St Albans ASC Trophy Boys 400m Freestyle Ben Davis   Hatfield SC 
1996 City of St Albans ASC Trophy Boys 400m Freestyle Russell Carr   Hatfield SC 
2016 Hertfordshire ASA Trophy Mens 400m Freestyle Nathan Hughes Hatfield SC
2015 Hertfordshire ASA Trophy Mens 400m Freestyle Josh Duggan Hatfield SC
2014 Hertfordshire ASA Trophy Mens 400m Freestyle Martyn Walton Hatfield SC
2013 Hertfordshire ASA Trophy Mens 400m Freestyle Caleb Hughes Hatfield SC
2012 Hertfordshire ASA Trophy Mens 400m Freestyle Caleb Hughes Hatfield SC
2011 Hertfordshire ASA Trophy Mens 400m Freestyle Caleb Hughes Hatfield SC
2010 Hertfordshire ASA Trophy Mens 400m Freestyle Lawrence Lowman Hatfield SC
2009 Hertfordshire ASA Trophy Mens 400m Freestyle Sean Leahy Hatfield SC
2008 Hertfordshire ASA Trophy Mens 400m Freestyle Johnny Quinn  Hatfield SC 
2007 Hertfordshire ASA Trophy Mens 400m Freestyle Bret Ferguson   Hatfield SC 
2006 Hertfordshire ASA Trophy Mens 400m Freestyle Jonathan Quinn   Hatfield SC 
2005 Hertfordshire ASA Trophy Mens 400m Freestyle Benjamin Brown   Hatfield SC 
2004 Hertfordshire ASA Trophy Mens 400m Freestyle John Wood   Berkhamsted Barracudas SC
2003 Hertfordshire ASA Trophy  Mens 400m Freestyle Lewis Andrews  Berkhamsted Barracudas SC
2002 Hertfordshire ASA Trophy  Mens 400m Freestyle John Wood  Berkhamsted Barracudas SC
2001 Hertfordshire ASA Trophy Mens 400m Freestyle Mark Racher   Hatfield SC  
2000 Hertfordshire ASA Trophy Mens 400m Freestyle Graham Martin-Dye   Hatfield SC 
1999 Hertfordshire ASA Trophy Mens 400m Freestyle Graham Martin-Dye   Hatfield SC 
1998 Hertfordshire ASA Trophy Mens 400m Freestyle Ben Davis   Hatfield SC 
1997 Hertfordshire ASA Trophy Mens 400m Freestyle Mark Racher   Hatfield SC 
1996 Hertfordshire ASA Trophy Mens 400m Freestyle Jeffrey Hunter   Stevenage SC    
1995 Hertfordshire ASA Trophy Mens 400m Freestyle Alex Boyce   Hemel Hempstead SC 
1994 Hertfordshire ASA Trophy Mens 400m Freestyle Mark Rather   Hatfield SC 
2016 Broxbourne Trophy Womens 100m Backstroke Ellie Mitchell Bishop's Stortford SC
2015 Broxbourne Trophy Womens 100m Backstroke Ellie Mitchell Bishop's Stortford SC
2014 Broxbourne Trophy Womens 100m Backstroke Georgie Pryor Hoddesdon SC
2013 Broxbourne Trophy Womens 100m Backstroke Charlotte Reid Hatfield SC
2012 Broxbourne Trophy Womens 100m Backstroke Flora Hanson Hatfield SC
2011 Broxbourne Trophy Womens 100m Backstroke Flora Hanson Hatfield SC
2010 Broxbourne Trophy Womens 100m Backstroke Flora Hanson Hatfield SC
2009 Broxbourne Trophy Womens 100m Backstroke Flora Hanson Harpenden SC
2008 Broxbourne Trophy Womens 100m Backstroke Natasha Brown  Hatfield SC 
2007 Broxbourne Trophy Womens 100m Backstroke Natasha Brown   Hatfield SC 
2006 Broxbourne Trophy Womens 100m Backstroke Ann-Louise Knapman   Hatfield SC 
2005 Broxbourne Trophy Womens 100m Backstroke Ann-Louise Knapman   Hatfield SC 
2004 Broxbourne Trophy Womens 100m Backstroke Vicky Cook   Hatfield SC 
2003 Broxbourne Trophy Womens 100m Backstroke Claire Taylor  Hatfield SC 
2002 Broxbourne Trophy Womens 100m Backstroke Claire Taylor  Hatfield SC  
2001 Broxbourne Trophy Womens 100m Backstroke Catriona McAtear   Hatfield SC 
2000 Broxbourne Trophy Womens 100m Backstroke Gemma Tinson   Hitchin SC 
1999 Broxbourne Trophy Womens 100m Backstroke Victoria Cook   Hoddesdon SC 
1998 Broxbourne Trophy Womens 100m Backstroke Colleen Taylor   Hatfield SC 
1997 Broxbourne Trophy Womens 100m Backstroke Suzanne Scorer   Hatfield SC 
1996 Broxbourne Trophy Womens 100m Backstroke Suzanne Scorer   Hatfield SC 
1995 Broxbourne Trophy Womens 100m Backstroke Suzanne Scorer   Hatfield SC 
1994 Broxboume Trophy Womens 100m Backstroke Cirla Peal[   Hatfield SC 
2016 Buzza Trophy Girls 100m Backstroke Charlotte Watson Berkhamsted SC
2015 Buzza Trophy Girls 100m Backstroke Ellie Mitchell Bishop's Stortford SC
2014 Buzza Trophy Girls 100m Backstroke Georgie Pryor Hoddesdon SC
2013 Buzza Trophy Girls 100m Backstroke Georgina Pryor Hoddesdon SC
2012 Buzza Trophy Girls 100m Backstroke Katie Armitage Watford SC
2011 Buzza Trophy Girls 100m Backstroke Grace Lee Hatfield SC
2010 Buzza Trophy Girls 100m Backstroke Flora Hanson Hatfield SC
2009 Buzza Trophy Girls 100m Backstroke Flora Hanson Harpenden SC
2008 Buzza Trophy Girls 100m Backstroke Lucy Charles  Hoddesdon SC 
2007 Buzza Trophy Girls 100m Backstroke Hazel Pickford   Hatfield SC 
2006 Buzza Trophy Girls 100m Backstroke Ann-Louise Knapman   Hatfield SC 
2005 Buzza Trophy Girls 100m Backstroke Ann-Louise Knapman   Hatfield SC 
2004 Buzza Trophy Girls 100m Backstroke Ann-Louise Knapman   Hatfield SC 
2003 Buzza Trophy Girls 100m Backstroke  Laura Baker  Hitchin SC 
2002 Buzza Trophy Girls 100m Backstroke Claire Taylor  Hatfield SC 
2001 Buzza Trophy Girls 100m Backstroke Catriona MCAtear   Hatfield SC 
2000  Buzza Trophy Girls 100m Backstroke Leanne Akers   Stevenage SC 
1999 Buzza Trophy Girls 100m Backstroke Victoria Cook   Hoddesdon SC    
1998 Buzza Trophy Girls 100m Backstroke Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
1997 Buzza Trophy Girls 100m Backstroke Katrina McLaren   Hatfield SC 
1996 Buzza Trophy Girls 100m Backstroke Gemma Fitzsimons   Bishop's Stortford SC
1995 Buzza Trophy Girls 100m Backstroke Teresa Gill   Cheshunt SC 
1994 Buzza Trophy Girls 100m Backstroke Cirla Peall   Hatfield SC 
2016 Price Trophy Mens 50m Breaststroke Nathan Hughes Hatfield SC
2015 Price Trophy Mens 50m Breaststroke Ben Purcell Hatfield SC
2014 Price Trophy Mens 50m Breaststroke Ben Purcell Hatfield SC
2013 Price Trophy Mens 50m Breaststroke Jonathan Quinn Hatfield SC
2012 Price Trophy Mens 50m Breaststroke Jonathan Quinn Hatfield SC
2011 Price Trophy Mens 50m Breaststroke James Allchorne Hatfield SC
2010 Price Trophy Mens 50m Breaststroke James Allchorne Hatfield SC
2009 Price Trophy Mens 50m Breaststroke James Allchorne Hatfield SC
2008 Price Trophy Mens 50m Breaststroke James Allchorne  Hatfield SC 
2007 Price Trophy Mens 50m Breaststroke James Alichorne   Hatfield SC 
2006 Price Trophy Mens 50m Breaststroke Jonathan Quinn   Hatfield SC 
2005 Price Trophy Mens 50m Breaststroke Bill Woodhouse   Hemel Hempstead SC 
2004 Price Trophy Mens 50m Breaststroke James Oakley/Adam Brown   Hitchin SC/Hatfield SC
2003 Price Trophy Mens 50m Breaststroke James Oakley  HitchinSC 
2002 Price Trophy Mens 50m Breaststroke Billy Woodhouse  Hemel Hempstead SC
2001 Price Trophy Mens 50m Breaststroke Mark Racher   Hatfield SC  
2000 Price Trophy Mens 50m Breaststroke Mark Racher   Hatfield SC 
1999 Price Trophy Mens 50m Breaststroke Andrew Stocker   Hatfield SC 
1998 Price Trophy Mens 50m Breaststroke Peter Gibney   Bishops Stortford SC 
1997 Price Trophy Mens 50m Breaststroke Andrew Stocker   Hatfield SC 
1996 Price Trophy Mens 50m Breaststroke Mark Racher   Hatfield SC  
1995 Price Trophy Mens 50m Breaststroke Matt Banham   Bishops Stortford SC 
1994 Price Trophy Mens 50m Breaststroke Stuart Wood   Cheshunt SC 
2016 HASA 1994 Swimming Committee Boys 50m Breaststroke Charlie Rayner Hatfield SC
2015 HASA 1994 Swimming Committee Boys 50m Breaststroke Morgan Newman Potters Bar SC  
2014 HASA 1994 Swimming Committee Boys 50m Breaststroke Harry Parker Hatfield SC
2013 HASA 1994 Swimming Committee Boys 50m Breaststroke Ben Purcell Hatfield SC
2012 HASA 1994 Swimming Committee Boys 50m Breaststroke Chris Smith Hoddesdon SC
2011 HASA 1994 Swimming Committee Boys 50m Breaststroke Chris Smith Hoddesdon SC
2010 HASA 1994 Swimming Committee Boys 50m Breaststroke Jack Noble Hitchin SC
2009 HASA 1994 Swimming Committee Boys 50m Breaststroke David Godridge Watford SC
2008 HASA 1994 Swimming Committee Boys 50m Breaststroke No Winner  
2007 HASA 1994 Swimming Committee Boys 50m Breaststroke Adam Maxwell   Hatfield SC 
2006 HASA 1994 Swimming Committee Boys 50m Breaststroke Jonathan Quinn   Hatfield SC 
2005 HASA 1994 Swimming Committee  Boys 50m Breaststroke Paul Gooding   Hatfield SC 
2004 HASA 1994 Swimming Committee  Boys 50m Breaststroke Adam Brown   Hatfield SC 
2003 HASA 1994 Swimming Committee Boys 50m Breaststroke Ross Wilson  Hatfield SC 
2002 HASA 1994 Swimming Committee  Boys 50m Breaststroke Edward Downes  Tring S & LSC 
2001 HASA 1994 Swimming Committee Boys 50m Breaststroke Edward Downes   Tring S & LSC 
2000 HASA 1994 Swimming Committee Boys 50m Breaststroke Thomas Raynham   Hatfield SC 
1999 HASA 1994 Swimming Committee Boys 50m Breaststroke Luke Merrigan   Hatfield SC 
1998 HASA 1994 Swimming Committee  Boys 50m Breaststroke Anthony Vaughan   Stevenage SC 
1997 HASA 1994 Swimming Committee Boys 50m Breaststroke Anthony Vaughan   Hitchin SC 
1996 HASA 1994 Swimming Committee Boys 50m Breaststroke Mark Racher   Hatfield SC 
1995 HASA 1994 Swimming Committee Boys 50m Breaststroke Andrew Stocker   Hatfield SC 
1994 HASA 1994 Swimming Committee Boys 50m Breaststroke Stuart Wood   Cheshunt SC 
2016 Casey Trophy Womens 200m Breaststroke Laura Copping Hatfield SC
2015 Casey Trophy Womens 200m Breaststroke Maddie Churchman Hatfield SC
2014 Casey Trophy Womens 200m Breaststroke Lily West Hatfield SC
2013 Casey Trophy Womens 200m Breaststroke Charlotte Reid Hatfield SC
2012 Casey Trophy Womens 200m Breaststroke Katie Armitage Watford SC
2011 Casey Trophy Womens 200m Breaststroke Emma Warrington Hoddesdon SC
2010 Casey Trophy Womens 200m Breaststroke Emma Warrington Hoddesdon SC
2009 Casey Trophy Womens 200m Breaststroke Emma Warrington Hoddesdon SC
2008 Casey Trophy Womens 200m Breaststroke Lara Nyman  Hatfield SC 
2007 Casey Trophy Womens 200m Breaststroke Katie Ambridge   Hatfield SC 
2006 Casey Trophy Womens 200m Breaststroke Bernice Edgeworth   Bishop's Stortford SC 
2005 Casey Trophy Womens 200m Breaststroke Cara Purvis   Hatfield SC 
2004 Casey Trophy Womens 200m Breaststroke Ashley Murray   Hatfield SC 
2003 Casey Trophy Womens 200m Breaststroke Ashley Murray  Hatfield SC
2002 Casey Trophy Womens 200m Breaststroke Kerrie Young  Hatfield SC  
2001 Casey Trophy Womens 200m Breaststroke Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
2000 Casey Trophy Womens 200m Breaststroke Gemma Tinson   Hitchin SC 
1999 Casey Trophy Womens 200m Breaststroke Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
1998 Casey Trophy Womens 200m Breaststroke Julie Sapsford   Bishops Stortford SC 
1997 Casey Trophy Womens 200m Breaststroke Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
1996 Casey Trophy Womens 200m Breaststroke Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
1995 Casey Trophy Womens 200m Breaststroke Kerrie Young   Hatfield SC 
1994 Casey Trophy Womens 200m Breaststroke Clare Burrows   Bishop's Stortford SC 
2016 Nodder Trophy Girls 200m Breaststroke Molly Francis Hatfield SC
2015 Nodder Trophy Girls 200m Breaststroke Molly Francis Hatfield SC
2014 Nodder Trophy Girls 200m Breaststroke Kate McQuaid Hatfield SC
2013 Nodder Trophy Girls 200m Breaststroke Kate McQuaid Hatfield SC
2012 Nodder Trophy Girls 200m Breaststroke Katie Armitage Watford SC
2011 Nodder Trophy Girls 200m Breaststroke Maddie Churchman Hatfield SC
2010 Nodder Trophy Girls 200m Breaststroke Christie Bays Hatfield SC
2009 Nodder Trophy Girls 200m Breaststroke Emma Warrington Hoddesdon SC
2008 Nodder Trophy Girls 200m Breaststroke Lara Nyman  Hatfield SC 
2007 Nodder Trophy Girls 200m Breaststroke Bernice Edgeworth   Bishop's Stortford SC
2006 Nodder Trophy Girls 200m Breaststroke Bernice Edgeworth   Bishop's Stortford SC 
2005 Nodder Trophy Girls 200m Breaststroke Cara Purvis   Hatfield SC 
2004 Nodder Trophy Girls 200m Breaststroke Ashley Murray   Hatfield SC 
2003 Nodder Trophy Girls 200m Breaststroke Ashley Murray  Hatfield SC  
2002 Nodder Trophy Girls 200m Breaststroke Kirsty Needham Berkhamsted Barracudas SC
2001 Nodder Trophy Girls 200m Breaststroke Amanda Weller   Hatfield SC 
2000 Nodder Trophy Girls 200m Breaststroke Kristina O'Hara   Hatfield SC 
1999 Nodder Trophy Girls 200m Breaststroke Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
1998 Nodder Trophy Girls 200m Breaststroke Julie Sapsford   Bishop's Stortford SC 
1997 Nodder Trophy Girls 200m Breaststroke Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
1996 Nodder Trophy Girls 200m Breaststroke Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
2016 Summers Trophy Mens 200m Freestyle Nathan Hughes Hatfield SC
2015 Summers Trophy Mens 200m Freestyle Josh Duggan Hatfield SC
2014 Summers Trophy Mens 200m Freestyle Martyn Walton Hatfield SC
2013 Summers Trophy Mens 200m Freestyle Martyn Walton Hatfield SC
2012 Summers Trophy Mens 200m Freestyle Caleb Hughes Hatfield SC
2011 Summers Trophy Mens 200m Freestyle Jonathan Quinn Hatfield SC
2010 Summers Trophy Mens 200m Freestyle Sean Leahy Hatfield SC
2009 Summers Trophy Mens 200m Freestyle Sean Leahy Hatfield SC
2008 Summers Trophy Mens 200m Freestyle Johnny Quinn  Hatfield SC 
2007 Summers Trophy Mens 200m Freestyle Bret Ferguson   Hatfield SC 
2006 Summers Trophy Mens 200m Freestyle Jonathan Quinn   Hatfield SC 
2005 Summers Trophy Mens 200m Freestyle Matthew Vyse   Hatfield SC 
2004 Summers Trophy Mens 200m Freestyle Adam Brown   Hatfield SC 
2003 Summers Trophy Mens 200m Freestyle Lewis Andrews  Berkhamsted Barracudas SC 
2002 Summers Trophy Mens 200m Freestyle Andrew Hunter  Berkhamsted Barracudas SC 
2001 Summers Trophy Mens 200m Freestyle Mark Racher   Hatfield SC  
2000 Summers Trophy Mens 200m Freestyle Graham Martin-Dye   Hatfield SC 
1999 Summers Trophy Mens 200m Freestyle Graham Martin-Dye   Hatfield SC 
1998 Summers Trophy Mens 200m Freestyle Luke Merrigan   Hatfield SC 
1997 Summers Trophy Mens 200m Freestyle Alex Boyce   Hemel Hempstead SC 
1996 Summers Trophy Mens 200m Freestyle Mark Racher   Hatfield SC 
1995 Summers Trophy Mens 200m Freestyle James Roberts   City of St Albans ASC 
1994 Summers Trophy Mens 200m Freestyle James Day   Hatfield SC 
2016 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 200m Freestyle Reese Housden Hatfield SC
2015 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 200m Freestyle Luke Turley Hatfield SC
2014 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 200m Freestyle Nathan Bentley Hatfield SC
2013 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 200m Freestyle Martyn Walton Hatfield SC
2012 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 200m Freestyle Nico Campbell Hatfield SC
2011 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 200m Freestyle Nico Campbell Cheshunt SC
2010 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 200m Freestyle James McGrail Hatfield SC
2009 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 200m Freestyle David Godridge Watford SC
2008 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 200m Freestyle Christopher Cox  Hertsmere Flyers SC 
2007 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 200m Freestyle Aaron Galvani   Hatfield SC 
2006 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 200m Freestyle Jonathan Quinn   Hatfield SC 
2005 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 200m Freestyle Matthew Vyse   Hatfield SC 
2004 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 200m Freestyle Adam Brown   Hatfield SC 
2003 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 200m Freestyle Ben Dollard  Hatfield SC 
2002 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 200m Freestyle Andrew Hunter  Berkhamsted Barracudas SC
2001 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 200m Freestyle Lewis Andrews  Berkhamsted Barracudas SC
2000 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 200m Freestyle Adam Desborough   Hatfield SC 
1999 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 200m Freestyle Russell Carr   Hatfield SC 
1998 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 200m Freestyle Luke Merrigan   Hatfield SC 
1997 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 200m Freestyle Ben Davis   Hatfield SC 
1996 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 200m Freestyle Mark Racher   Hatfield SC 
2016 George Edwards Memorial Trophy Womens 50m Backstroke Georgie Pryor Hoddesdon SC
2015 George Edwards Memorial Trophy Womens 50m Backstroke Georgie Pryor Hoddesdon SC
2014 George Edwards Memorial Trophy Womens 50m Backstroke Georgie Pryor Hoddesdon SC
2013 George Edwards Memorial Trophy Womens 50m Backstroke Charlotte Reid Hatfield SC
2012 George Edwards Memorial Trophy Womens 50m Backstroke Lucy Charles Hatfield SC
2011 George Edwards Memorial Trophy Womens 50m Backstroke Lucy Charles Hatfield SC
2010 George Edwards Memorial Trophy Womens 50m Backstroke Flora Hanson Hatfield SC
2009 George Edwards Memorial Trophy Womens 50m Backstroke Lucy Charles Hoddesdon SC
2008 George Edwards Memorial Trophy Womens 50m Backstroke Natasha Brown  Hatfield SC 
2007 George Edwards Memorial Trophy Womens 50m Backstroke Ann-Louise Knapman   Hatfield SC 
2006 George Edwards Memorial Trophy Womens 50m Backstroke Ann-Louise Knapman   Hatfield SC 
2005 George Edwards Memorial Trophy  Womens 50m Backstroke Ann-Louise Knapman   Hatfield SC 
2004 George Edwards Memorial Trophy Womens 50m Backstroke Ann-Louise Knapman   Hatfield SC 
2003 George Edwards Memorial Trophy  Womens 50m Backstroke Claire Taylor  Hatfield SC 
2002 George Edwards Memorial Trophy  Womens 50m Backstroke Helen Andrews  Tring S & LSC  
2001 George Edwards Memorial Trophy  Womens 50m Backstroke Catriona McAtear   Hatfield SC 
2000 George Edwards Memorial Trophy  Womens 50m Backstroke Gemma Tinson   Hitchin SC 
1999 George Edwards Memorial Trophy  Womens 50m Backstroke Victoria Cook   Hoddesdon SC 
1998 George Edwards Memorial Trophy  Womens 50m Backstroke Colleen Taylor   Hatfield SC 
1997 George Edwards Memorial Trophy  Womens 50m Backstroke Deborah Figueiredo   Berkhamsted Barracudas SC
1996 George Edwards Memorial Trophy Womens 50m Backstroke Jo Chapman   Hatfield SC 
1995 George Edwards Memorial Trophy Womens 50m Backstroke Cate Jackson   Aqua Swim Squad 
1994 George Edwards Memorial Trophy Womens 50m Backstroke Cirla Peall   Hatfield SC 
2016 Williams Trophy Girls 50m Backstroke Charlotte Watson Berkhamsted SC
2015 Williams Trophy Girls 50m Backstroke Ellie Mitchell Bishop's Stortford SC
2014 Williams Trophy Girls 50m Backstroke Georgie Pryor Hoddesdon SC
2013 Williams Trophy Girls 50m Backstroke Alice Hewson Berkhamsted SC
2012 Williams Trophy Girls 50m Backstroke Charlotte Reid Hatfield SC
2011 Williams Trophy Girls 50m Backstroke Charlotte Reid Hatfield SC
2010 Williams Trophy Girls 50m Backstroke Flora Hanson Hatfield SC
2008 Williams Trophy Girls 50m Backstroke Lara Nyman  Hatfield SC 
2007 Williams Trophy Girls 50m Backstroke Hazel Pickford   Hatfield SC 
2006 Williams Trophy Girls 50m Backstroke Ann-Louise Knapman   Hatfield SC 
2005 Williams Trophy Girls 50m Backstroke Ann-Louise Knapman   Hatfield SC 
2004 Williams Trophy Girls 50m Backstroke Ann-Louise Knapman   Hatfield SC 
2003 Williams Trophy Girls 50m Backstroke Kirsty Keegan  Hatfield SC 
2002 Williams Trophy Girls 50m Backstroke Kirsty Keegan  Hatfield SC 
2001 Williams Trophy Girls 50m Backstroke Catriona MCAtear   Hatfield SC  
2000 Williams Trophy Girls 50m Backstroke Leanne Akers   Stevenage SC 
1999 Williams Trophy Girls 50m Backstroke Victoria Cook   Hoddesdon SC 
1998 Williams Trophy Girls 50m Backstroke Tina Bingham   Stevenage SC 
1997 Williams Trophy Girls 50m Backstroke Stephanie Gochin   Stevenage SC 
1996 Williams Trophy Girls 50m Backstroke Carla Arnold   Cheshunt SC 
1995 Williams Trophy Girls 50m Backstroke Suzanne Scorer   Hatfield SC 
1994 Williams Trophy Girls 50m Backstroke Cirla Peal[   Hatfield SC 
2016 Swingler Trophy Mens 100m Breaststroke Nathan Hughes Hatfield SC
2015 Swingler Trophy Mens 100m Breaststroke Ben Purcell Hatfield SC
2014 Swingler Trophy Mens 100m Breaststroke Ben Purcell Hatfield SC
2013 Swingler Trophy Mens 100m Breaststroke Jonathan Quinn Hatfield SC
2012 Swingler Trophy Mens 100m Breaststroke Jonathan Quinn Hatfield SC
2011 Swingler Trophy Mens 100m Breaststroke James Allchorne Hatfield SC
2010 Swingler Trophy Mens 100m Breaststroke James Allchorne Hatfield SC
2009 Swingler Trophy Mens 100m Breaststroke James Allchorne Hatfield SC
2008 Swingler Trophy Mens 100m Breaststroke James Alichorne  Hatfield SC 
2007 Swingler Trophy Mens 100m Breaststroke James Alichorne   Hatfield SC 
2006 Swingler Trophy Mens 100m Breaststroke Jonathan Quinn   Hatfield SC 
2005 Swingler Trophy Mens 100m Breaststroke Bill Woodhouse   Hemel Hempstead SC 
2004 Swingler Trophy Mens 100m Breaststroke Adam Brown   Hatfield SC 
2003 Swingler Trophy Mens 100m Breaststroke James Oakley  Hitchin SC 
2002 Swingler Trophy Mens 100m Breaststroke Darren Wood  Hatfield SC 
2001 Swing ler Trophy Mens 100m Breaststroke Luke Merrigan   Hatfield SC  
2000 Swingler Trophy Mens 100m Breaststroke Andrew Stocker   Hatfield SC 
1999 Swingler Trophy Mens 100m Breaststroke Andrew Stocker   Hatfield SC 
1998 Swingler Trophy Mens 100m Breaststroke Andrew Stocker   Hatfield SC 
1997 Swingler Trophy Mens 100m Breaststroke Mark Racher   Hatfield SC 
1996 Swingler Trophy Mens 100m Breaststroke Stuart Wood   Cheshunt SC 
1995 Swingler Trophy Mens 100m Breaststroke Stuart Wood   Cheshunt SC 
1994 Swing ler Trophy Mens 100m Breaststroke Stuart Wood   Cheshunt SC 
2016 Bishop's Stortford SC Trophy Boys 100m Breaststroke Charlie Rayner Hemel Hempstead SC
2015 Bishop's Stortford SC Trophy Boys 100m Breaststroke Charlie Rayner Hemel Hempstead SC
2014 Bishop's Stortford SC Trophy Boys 100m Breaststroke Harry Parker Hatfield SC
2013 Bishop's Stortford SC Trophy Boys 100m Breaststroke Ben Purcell Hatfield SC
2012 Bishop's Stortford SC Trophy Boys 100m Breaststroke Ethan Lamb Hatfield SC
2011 Bishop's Stortford SC Trophy Boys 100m Breaststroke Adam Colyer Watford SC
2010 Bishop's Stortford SC Trophy Boys 100m Breaststroke Alexander Snowden  Bishop’s Stortford SC
2009 Bishop's Stortford SC Trophy Boys 100m Breaststroke David Godridge Watford SC
2008 Bishop's Stortford SC Trophy Boys 100m Breaststroke Shaun Dempsey  Stevenage SC 
2007 Bishop's Stortford SC Trophy Boys 100m Breaststroke Adam Maxwell   Hatfield SC 
2006 Bishop's Stortford SC Trophy Boys 100m Breaststroke Jonathan Quinn   Hitchin SC 
2005 Bishop's Stortford SC Trophy Boys 100m Breaststroke Matthew Lander   Hitchin SC 
2004 Bishop's Stortford SC Trophy Boys 100m Breaststroke Adam Brown   Hatfield SC 
2003 Bishop's Stortford SC Trophy Boys 100m Breaststroke James Oakley  Hitchin SC 
2002 Bishop's Stortford SC Trophy Boys 100m Breaststroke Edward Downes  Tring S & LSC 
2001 Bishop's Stortford SC Trophy Boys 100m Breaststroke James Oakley   Hitchin S C 
2000 Bishop's Stortford SC Trophy Boys 100m Breaststroke Thomas Raynham   Hatfield SC 
1999 Bishop's Stortford SC Trophy Boys 100m Breaststroke Luke Merrigan   Hatfield SC 
1998 Bishop's Stortford SC Trophy Boys 100m Breaststroke Philip Tregunno   Hemel Hempstead SC
1997 Bishop's Stortford SC Trophy Boys 100m Breaststroke Peter Gibney   Bishop's Stortford SC 
1996 Bishop's Stortford SC Trophy Boys 100m Breaststroke Peter Gibney   Bishops Stortford SC 
1995 Bishop's Stortford SC Trophy Boys 100m Breaststroke Andrew Stocker   Hatfield SC 
1994 Bishop's Stortford SC Trophy Boys 100m Breaststroke Stuart Wood   Cheshurit SC 
2016 C Delmain Wavepack Trophy Womens 200m Backstroke Shannon Stott City of St Albans ASC
2015 C Delmain Wavepack Trophy Womens 200m Backstroke Ellie Mitchell Bishop's Stortford SC
2014 C Delmain Wavepack Trophy Womens 200m Backstroke Georgie Pryor Hoddesdon SC
2013 C Delmain Wavepack Trophy Womens 200m Backstroke Flora Hanson Hatfield SC
2012 C Delmain Wavepack Trophy Womens 200m Backstroke Flora Hanson Hatfield SC
2011 C Delmain Wavepack Trophy Womens 200m Backstroke Flora Hanson Hatfield SC
2010 C Delmain Wavepack Trophy Womens 200m Backstroke Flora Hanson Harpenden SC
2009 C Delmain Wavepack Trophy Womens 200m Backstroke Flora Hanson Harpenden SC
2008 C Delmain Wavepack Trophy Womens 200m Backstroke Lucy Charles  Hoddesdon SC 
2007 C Delmain Wavepack Trophy Womens 200m Backstroke Ceri Unwin   Hatfield SC 
2006 C Delmain Wavepack Trophy Womens 200m Backstroke Ann-Louise Knapman   Hatfield SC 
2005 C Delmain Wavepack Trophy Womens 200m Backstroke Sasha Gilbert   Bishop's Stortford SC 
2004 C Delmain Wavepack Trophy Womens 200m Backstroke Catriona McAtear   Hatfield SC 
2003 C Delmain Wavepack Trophy Womens 200m Backstroke Catriona McAtear  Hatfield SC
2002 C Delmain Wavepack Trophy  Womens 200m Backstroke Catriona McAtear  Hatfield SC  
2001 C Delmain Wavepack Trophy Womens 200m Backstroke Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
2000 C Delmain Wavepack Trophy Womens 200m Backstroke Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
1999 C Delmain Wavepack Trophy Womens 200m Backstroke Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
1998 C Delmain Wavepack Trophy Womens 200m Backstroke Colleen Taylor   Hatfield SC 
1997 C Delmain Wavepack Trophy Womens 200m Backstroke Suzanne Scorer   Hatfield SC 
1996 C Delmain Wavepack Trophy Womens 200m Backstroke Kerry-Anne Newton   Bishop's Stortford SC
1995 C Delmain Wavepack Trophy Womens 200m Backstroke Suzanne Scorer   Hatfield SC 
1994 C Delmain Wavepack Trophy Womens 200m Backstroke Cirla Peall   Hatfield SC 
2016 Williams Trophy Girls 200m Backstroke Niamh James Bishop's Stortford SC
2015 Williams Trophy Girls 200m Backstroke Ellie Mitchell Bishop's Stortford SC
2014 Williams Trophy Girls 200m Backstroke Georgie Pryor Hoddesdon SC
2013 Williams Trophy Girls 200m Backstroke Georgina Pryor Hoddesdon SC
2012 Williams Trophy Girls 200m Backstroke Katie Armitage Watford SC
2011 Williams Trophy Girls 200m Backstroke Sian Lockett Hatfield SC
2010 Williams Trophy Girls 200m Backstroke Flora Hanson Harpenden SC
2009 Williams Trophy Girls 200m Backstroke Flora Hanson Harpenden SC
2008 Williams Trophy Girls 200m Backstroke Lucy Charles  Hoddesdon SC 
2007 Williams Trophy Girls 200m Backstroke Ceri Unwin   Hatfield SC 
2006 Williams Trophy Girls 200m Backstroke Ann-Louise Knapman   Hatfield SC 
2005 Williams Trophy Girls 200m Backstroke Sasha Gilbert   Bishop's Stortford SC 
2004 Williams Trophy Girls 200m Backstroke Joanna Burrows   Hatfield SC 
2003 Williams Trophy Girls 200m Backstroke Catriona McAtear  Hatfield SC  
2002 Williams Trophy Girls 200m Backstroke Catriona McAtear  Hatfield SC 
2001 Williams Trophy Girls 200m Backstroke Catriona MCAtear   Hatfield SC 
2000 Williams Trophy Girls 200m Backstroke Catriona McAtear   Hatfield SC 
1999 Williams Trophy Girls 200m Backstroke Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
1998 Williams Trophy Girls 200m Backstroke Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
1997 Williams Trophy Girls 200m Backstroke Jessica Davis   Hatfield SC 
1996 Williams Trophy Girls 200m Backstroke Emma Clout   Hatfield SC 
2016 Webster Trophy Mens 200m Butterfly Nathan Hughes Hatfield SC
2015 Webster Trophy Mens 200m Butterfly Jake Lloyd Bishop's Stortford SC
2014 Webster Trophy Mens 200m Butterfly Liam Curran City of St Albans ASC
2013 Webster Trophy Mens 200m Butterfly Jake Lloyd Hatfield SC
2012 Webster Trophy Mens 200m Butterfly Edward Allchorne Hatfield SC
2011 Webster Trophy Mens 200m Butterfly Edward Allchorne Hatfield SC
2010 Webster Trophy Mens 200m Butterfly Sam Munkley Hatfield SC
2009 Webster Trophy Mens 200m Butterfly Kouji Urata Hatfield SC
2008 Webster Trophy Mens 200m Butterfly Kouji Urata  Hatfield SC 
2007 Webster Trophy Mens 200m Butterfly John Sargent   Hatfield SC 
2006 Webster Trophy Mens 200m Butterfly John Sargent   Hatfield SC 
2005 Webster Trophy Mens 200m Butterfly John Sargent   Hatfield SC 
2004 Webster Trophy Mens 200m Butterfly John Wood   Berkhamsted Barracudas SC
2003 Webster Trophy Mens 200m Butterfly John Wood  Berkhamsted Barracudas SC 
2002 Webster Trophy Mens 200m Butterfly Lewis Andrews  Berkhamsted Barracudas SC 
2001 Webster Trophy Mens 200m Butterfly Darren Wood   Hatfield SC  
2000 Webster Trophy Mens 200m Butterfly Mark Racher   Hatfield SC 
1999 Webster Trophy Mens 200m Butterfly Darren Wood   Hoddesdon SC 
1998 Webster Trophy Mens 200m Butterfly Alex Boyce   Hatfield SC 
1997 Webster Trophy Mens 200m Butterfly Alex Boyce   Hemel Hempstead SC 
1996 Webster Trophy Mens 200m Butterfly Mark Racher   Hatfield SC 
1995 Webster Trophy Mens 200m Butterfly Alex Boyce   Hemel Hempstead SC 
1994 Webster Trophy Mens 200m Butterfly Graeme Short   Hatfield SC 
2016 Nodder Trophy Boys 200m Butterfly Charlie Rayner Hatfield SC
2015 Nodder Trophy Boys 200m Butterfly Nathan Hughes Hatfield SC
2014 Nodder Trophy Boys 200m Butterfly Liam Curran City of St Albans ASC
2013 Nodder Trophy Boys 200m Butterfly Liam Curran City of St Albans ASC
2012 Nodder Trophy Boys 200m Butterfly Nico Campbell Cheshunt SC 
2011 Nodder Trophy Boys 200m Butterfly Nico Campbell Cheshunt SC
2010 Nodder Trophy Boys 200m Butterfly No Winner  
2009 Nodder Trophy Boys 200m Butterfly Edward Allchorne Hatfield SC
2008 Nodder Trophy Boys 200m Butterfly Edward Allchorne  Hatfield SC 
2007 Nodder Trophy Boys 200m Butterfly Aaron Galvani   Hatfield SC 
2006 Nodder Trophy Boys 200m Butterfly Jonathan Quinn   Hatfield SC 
2005 Nodder Trophy Boys 200m Butterfly No Winner  
2004 Nodder Trophy Boys 200m Butterfly Adam Brown   Hatfield SC 
2003 Nodder Trophy Boys 200m Butterfly Rob Andrews  Berkhamsted Barracudas SC
2002 Nodder Trophy Boys 200m Butterfly John Wood  Berkhamsted Barracudas SC
2001 Nodder Trophy Boys 200m Butterfly Andrew Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
2000 Nodder Trophy Boys 200m Butterfly Darren Wood   Hatfield SC 
1999 Nodder Trophy Boys 200m Butterfly Darren Wood   Hoddesdon SC 
1998 Nodder Trophy Boys 200m Butterfly Mark Brooks   Stevenage SC 
1997 Nodder Trophy Boys 200m Butterfly Brett Sizeland   Hatfield SC 
1996 Nodder Trophy Boys 200m Butterfly Mark Racher   Hatfield SC 
2016 Hertfordshire ASA Trophy Womens 100m Butterfly Georgie Pryor Hoddesdon SC
2015 Hertfordshire ASA Trophy Womens 100m Butterfly Michelle Mitchell Hatfield SC
2014 Hertfordshire ASA Trophy Womens 100m Butterfly Georgie Pryor Hoddesdon SC
2013 Hertfordshire ASA Trophy Womens 100m Butterfly Georgina Pryor Hoddesdon SC
2012 Hertfordshire ASA Trophy Womens 100m Butterfly Georgina Pryor Hoddesdon SC
2011 Hertfordshire ASA Trophy Womens 100m Butterfly Katie Ambridge Hatfield SC
2010 Hertfordshire ASA Trophy Womens 100m Butterfly Katie Ambridge Hatfield SC
2009 Hertfordshire ASA Trophy Womens 100m Butterfly Katie Ambridge Hatfield SC
2008 Hertfordshire ASA Trophy Womens 100m Butterfly Katie Ambridge  Hatfield SC 
2007 Hertfordshire ASA Trophy Womens 100m Butterfly Katie Ambridge   Hatfield SC 
2006 Hertfordshire ASA Trophy Womens 100m Butterfly Elizabeth Bellinger   Bishop's Stortford SC 
2005 Hertfordshire ASA Trophy Womens 100m Butterfly Faye Barnard   Hatfield SC 
2004 Hertfordshire ASA Trophy Womens 100m Butterfly Faye Barnard   Hatfield SC 
2003 Hertfordshire ASA Trophy Womens 100m Butterfly Natalie Barnard  Hatfield SC
2002 Hertfordshire ASA Trophy  Womens 100m Butterfly Vicky Cook  Hatfield SC 
2001 Hertfordshire ASA Trophy Womens 100m Butterfly Stephanie Wells   Potters Bar SC 
2000 Hertfordshire ASA Trophy Womens 100m Butterfly Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
1999 Hertfordshire ASA Trophy Womens 100m Butterfly Emma Clout   Berkhamsted Barracudas SC
1998 Hertfordshire ASA Trophy Womens 100m Butterfly Colleen Taylor   Hatfield SC 
1997 Hertfordshire ASA Trophy Womens 100m Butterfly Jo Chapman   Hatfield SC 
1996 Hertfordshire ASA Trophy Womens 100m Butterfly Jo Chapman   Hatfield SC 
1995 Hertfordshire ASA Trophy Womens 100m Butterfly Jo Chapman   Hatfield SC 
1994 Hertfordshire ASA Trophy Womens 100m Butterfly Jo Chapman   Hatfield SC 
2016 Hertfordshire ASA Trophy Girls 100m Butterfly Nellie Eastland Bishop's Stortford SC
2015 Hertfordshire ASA Trophy Girls 100m Butterfly Shannon Stott City of St Albans ASC 
2014 Hertfordshire ASA Trophy Girls 100m Butterfly Georgie Pryor Hoddesdon SC
2013 Hertfordshire ASA Trophy Girls 100m Butterfly Georgina Pryor Hoddesdon SC
2012 Hertfordshire ASA Trophy Girls 100m Butterfly Georgina Pryor Hoddesdon SC
2011 Hertfordshire ASA Trophy Girls 100m Butterfly Shauna Lee Hatfield SC
2010 Hertfordshire ASA Trophy Girls 100m Butterfly Alison Binns Watford SC
2009 Hertfordshire ASA Trophy Girls 100m Butterfly Lucy Charles Hoddesdon SC
2008 Hertfordshire ASA Trophy Girls 100m Butterfly Lucy Charles  Hoddesdon SC 
2007 Hertfordshire ASA Trophy Girls 100m Butterfly Jessica Huggett   Bishop's Stortford SC
2006 Hertfordshire ASA Trophy Girls 100m Butterfly Faye Barnard   Hatfield SC 
2005 Hertfordshire ASA Trophy Girls 100m Butterfly Faye Barnard   Hatfield SC 
2004 Hertfordshire ASA Trophy Girls 100m Butterfly Faye Barnard   Hatfield SC 
2003 Hertfordshire ASA Trophy Girls 100m Butterfly Natalie Barnard  Hatfield SC  
2002 Hertfordshire ASA Trophy Girls 100m Butterfly Natalie Barnard  Hatfield SC 
2001 Hertfordshire ASA Trophy Girls 100m Butterfly Stephanie Wells   Potters Bar SC  
2000 Hertfordshire ASA Trophy Girls 100m Butterfly Abigail Edgar   Hatfield SC 
1999 Hertfordshire ASA Trophy Girls 100m Butterfly Emma Clout   Berkhamsted Barracudas SC
1998 Hertfordshire ASA Trophy Girls 100m Butterfly Katie Scorer   Hatfield SC 
1997 Hertfordshire ASA Trophy Girls 100m Butterfly Katie Scorer   Hatfield SC 
1996 Hertfordshire ASA Trophy Girls 100m Butterfly Emma Clout   Hatfield SC 
1995 Hertfordshire ASA Trophy Girls 100m Butterfly Jo Chapman   Hatfield SC 
1994 Hertfordshire ASA Trophy Girls 100m Butterfly Jo Chapman   Hatfield SC 
2016 Roy Rogers Memorial Trophy Mens 50m Freestyle Peter Webster Hatfield SC
2015 Roy Rogers Memorial Trophy Mens 50m Freestyle Will Kearsey Hatfield SC
2014 Roy Rogers Memorial Trophy Mens 50m Freestyle Nico Campbell Hatfield SC
2013 Roy Rogers Memorial Trophy Mens 50m Freestyle Nico Campbell Hatfield SC
2012 Roy Rogers Memorial Trophy Mens 50m Freestyle Levi Lucas Hatfield SC
2011 Roy Rogers Memorial Trophy Mens 50m Freestyle Levi Lucas Hatfield SC
2010 Roy Rogers Memorial Trophy Mens 50m Freestyle David Godridge Watford SC
2009 Roy Rogers Memorial Trophy Mens 50m Freestyle David Godridge Watford SC
2008 Roy Rogers Memorial Trophy Mens 50m Freestyle David Godridge  Watford SC 
2007 Roy Rogers Memorial Trophy Mens 50m Freestyle Stuart Clark   Hoddesdon SC 
2006 Roy Rogers Memorial Trophy Mens 50m Freestyle Jonathan Quinn   Hatfield SC 
2005 Roy Rogers Memorial Trophy Mens 50m Freestyle Adrian Fenner   Hatfield SC 
2004 Roy Rogers Memorial Trophy Mens 50m Freestyle Adrian Fenner   Hatfield SC 
2003 Roy Rogers Memorial Trophy Mens 50m Freestyle Stuart Clarke  Hatfield SC 
2002 Roy Rogers Memorial Trophy  Mens 50m Freestyle John Wood  Berkhamsted Barracudas SC 
2001 Roy Rogers Memorial Trophy Mens 50m Freestyle Mark Racher   Hatfield SC  
2000 Roy Rogers Memorial Trophy Mens 50m Freestyle Mark Racher   Hatfield SC 
1999 Roy Rogers Memorial Trophy Mens 50m Freestyle Graham Martin-Dye   Hatfield SC 
1998 Roy Rogers Memorial Trophy Mens 50m Freestyle Graham Martin-Dye   Hatfield SC 
1997 Roy Rogers Memorial Trophy Mens 50m Freestyle Sam Hill   Cheshunt SC 
1996 Roy Rogers Memorial Trophy Mens 50m Freestyle Chris Scorer   Hatfield SC 
1995 Roy Rogers Memorial Trophy Mens 50m Freestyle Chris Scorer   Hatfield SC 
1994 Roy Rogers Memorial Trophy Mens 50m Freestyle Jason Martin   Hemel Hempstead SC 
2016 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 50m Freestyle Reese Housden Hatfield SC
2015 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 50m Freestyle Nathan Hughes Hatfield SC
2014 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 50m Freestyle Nathan Bentley Hatfield SC
2013 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 50m Freestyle Nico Campbell Hatfield SC
2012 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 50m Freestyle Nico Campbell Cheshunt SC
2011 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 50m Freestyle Nico Campbell Cheshunt SC 
2010 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 50m Freestyle Michael Fernandes Hertsmere Flyers SC
2009 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 50m Freestyle David Godridge Watford SC
2008 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 50m Freestyle David Godridge  Watford SC 
2007 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 50m Freestyle James Sutherland   Hatfield SC 
2006 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 50m Freestyle Jonathan Quinn   Hatfield SC 
2005 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 50m Freestyle Paul Gooding   Hatfield SC 
2004 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 50m Freestyle Adam Brown   Hatfield SC 
2003 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 50m Freestyle Thomas Barnes  Potters Bar SC 
2002 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 50m Freestyle John Wood  Berkhamsted Barracudas SC
2001 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 50m Freestyle David Bending   Hatfield SC 
2000 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 50m Freestyle Adam Desborough   Hatfield SC 
1999 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 50m Freestyle Stuart Clark   Hoddesdon SC 
1998 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 50m Freestyle Stuart Clark   Hoddesdon SC 
1997 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 50m Freestyle Ben Davis   Hatfield SC 
1996 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 50m Freestyle Mark Racher   Hatfield SC 
1995 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 50m Freestyle Alex Boyce   Hemel Hempstead SC 
1994 Roy Rogers Memorial Trophy Boys 50m Freestyle Graham Martin-Dye   Watford SC 
2016 Veronica Margaret Haynes Memorial Trophy Womens 400m Individual Medley Amy Young  Bishop's Stortford SC
2015 Veronica Margaret Haynes Memorial Trophy Womens 400m Individual Medley Lily West Hatfield SC
2014 Veronica Margaret Haynes Memorial Trophy Womens 400m Individual Medley Pippa Shuttleworth Hatfield SC
2013 Veronica Margaret Haynes Memorial Trophy Womens 400m Individual Medley Flora Hanson Hatfield SC
2012 Veronica Margaret Haynes Memorial Trophy Womens 400m Individual Medley Lucy Charles Hatfield SC
2011 Veronica Margaret Haynes Memorial Trophy Womens 400m Individual Medley Pippa Shuttleworth Hatfield SC
2010 Veronica Margaret Haynes Memorial Trophy Womens 400m Individual Medley Carolyn Astbury Watford SC
2009 Veronica Margaret Haynes Memorial Trophy Womens 400m Individual Medley Flora Hanson Harpenden SC
2008 Veronica Margaret Haynes Memorial Trophy Womens 400m Individual Medley Lucy Charles  Hoddesdon SC 
2007 Veronica Margaret Haynes Memorial Trophy Womens 400m Individual Medley Cara Purvis   Hatfield SC 
2006 Veronica Margaret Haynes Memorial Trophy Womens 400m Individual Medley Ceri Unwin   Hatfield SC 
2005 Veronica Margaret Haynes Memorial Trophy Womens 400m Individual Medley Sasha Gilbert   Bishop's Stortford SC 
2004 Veronica Margaret Haynes Memorial Trophy Womens 400m Individual Medley Ceri Unwin   Hatfield SC 
2003 Veronica Margaret Haynes Memorial Trophy Womens 400m Individual Medley Kathryn Birdselt  Berkhamsted Barracudas SC
2002 Veronica Margaret Haynes Memorial Trophy Womens 400m Individual Medley Samantha Hunter Berkhamsted Barracudas SC
2001 Veronica Margaret Haynes Memorial Trophy Womens 400m Individual Medley Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
2000 Veronica Margaret Haynes Memorial Trophy Womens 400m Individual Medley Jo Chapman   Hertford SC 
1999 Veronica Margaret Haynes Memorial Trophy Womens 400m Individual Medley Emma Clout   Berkhamsted Barracudas SC
1998 Veronica Margaret Haynes Memorial Trophy Womens 400m Individual Medley Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
1997 Veronica Margaret Haynes Memorial Trophy Womens 400m Individual Medley Suzanne Scorer   Hatfield SC 
1996 Veronica Margaret Haynes Memorial Trophy Womens 400m Individual Medley Jo Chapman   Hatfield SC 
1995 Veronica Margaret Haynes Memorial Trophy Womens 400m Individual Medley Emma Clout   Hatfield SC 
1994 Veronica Margaret Haynes Memorial Trophy Womens 400m Individual Medley Gemma Wickham   Hatfield SC 
2016 M M Woolner Trophy Girls 400m Individual Medley Chloe Ogden Bishop's Stortford SC
2015 M M Woolner Trophy Girls 400m Individual Medley Shannon Stott City of St Albans ASC
2014 M M Woolner Trophy Girls 400m Individual Medley Georgie Pryor Hoddesdon SC
2013 M M Woolner Trophy Girls 400m Individual Medley Pippa Shuttleworth Hatfield SC
2012 M M Woolner Trophy Girls 400m Individual Medley Pippa Shuttleworth Hatfield SC
2011 M M Woolner Trophy Girls 400m Individual Medley Pippa Shuttleworth Hatfield SC
2010 M M Woolner Trophy Girls 400m Individual Medley Flora Hanson Hatfield SC
2009 M M Woolner Trophy Girls 400m Individual Medley Flora Hanson Harpenden SC
2008 M M Woolner Trophy Girls 400m Individual Medley Lucy Charles  Hoddesdon SC 
2007 M M Woolner Trophy Girls 400m Individual Medley Carolyn Astbury   Watford SC 
2006 M M Woolner Trophy Girls 400m Individual Medley Ceri Unwin   Hatfield SC 
2005 M M Woolner Trophy Girls 400m Individual Medley Sasha Gilbert   Bishop's Stortford SC 
2004 M M Woolner Trophy Girls 400m Individual Medley Ceri Unwin   Hatfield SC 
2003 M M Woolner Trophy Girls 400m Individual Medley Sasha Gilbert  Bishop's Stortford SC 
2002 M M Woolner Trophy Girls 400m Individual Medley Kathryn Birdsell Berkhamsted Barracudas SC
2001 M M Woolner Trophy  Girls 400m Individual Medley Kelly Sanders   Potters Bar SC 
2000 M M Woolner Trophy Girls 400m Individual Medley Haley Duncan   Watford SC 
1999 M M Woolner Trophy Girls 400m Individual Medley Fia Kibler   Hatfield SC 
1998 M M Woolner Trophy Girls 400m Individual Medley Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
1997 M M Woolner Trophy Girls 400m Individual Medley Samantha Hunter   Berkhamsted Barracudas SC
1996 M M Woolner Trophy Girls 400m Individual Medley Emma Clout   Hatfield SC 
2016 George & Vera Webster Trophy Womens 50m Butterfly Georgie Pryor Hoddesdon SC
2015 George & Vera Webster Trophy Womens 50m Butterfly Georgie Pryor Hoddesdon SC
2014 George & Vera Webster Trophy Womens 50m Butterfly Georgie Pryor Hoddesdon SC
2013 George & Vera Webster Trophy Womens 50m Butterfly Georgina Pryor Hoddesdon SC
2012 George & Vera Webster Trophy Womens 50m Butterfly Lucy Charles Hatfield SC
2011 George & Vera Webster Trophy Womens 50m Butterfly Lucy Charles Hatfield SC
2010 George & Vera Webster Trophy Womens 50m Butterfly Alison Binns Watford SC
2009 George & Vera Webster Trophy Womens 50m Butterfly Elizabeth Bellinger Bishop’s Stortford SC
2008 George & Vera Webster Trophy Womens 50m Butterfly Rachael George  Hatfield SC 
2007 George & Vera Webster Trophy Womens 50m Butterfly Faye Barnard   Hatfield SC 
2006 George & Vera Webster Trophy Womens 50m Butterfly Elizabeth Bellinger   Bishop's Stortford SC 
2005 George & Vera Webster Trophy Womens 50m Butterfly Elizabeth Bellinger   Bishop's Stortford SC 
2004 George & Vera Webster Trophy Womens 50m Butterfly Claire Taylor   Hatfield SC 
2003 George & Vera Webster Trophy Womens 50m Butterfly Charis Samuels  Hitchin SC 
2002 George & Vera Webster Trophy  Womens 50m Butterfly Jo Chapman  Hatfield SC  
2001 George & Vera Webster Trophy Womens 50m Butterfly Abigail Edgar   Hatfield SC 
2000 George & Vera Webster Trophy Womens 50m Butterfly Victoria Cook   Hatfield SC 
1999 George & Vera Webster Trophy Womens 50m Butterfly Sarah Pincott   Hatfield SC 
1998 George & Vera Webster Trophy Womens 50m Butterfly Victoria Cook   Hoddesdon SC 
1997 George & Vera Webster Trophy Womens 50m Butterfly Victoria Cook   Hoddesdon SC 
1996 George & Vera Webster Trophy Womens 50m Butterfly Helen Bollins   Berkhamsted Barracudas SC
1995 George & Vera Webster Trophy Womens 50m Butterfly Jo Chapman   Hatfield SC 
1994 George & Vera Webster Trophy Womens 50m Butterfly Cate Jackson   Aqua Swim Squad 
2016 Mackenzie Trophy Girls 50m Butterfly Libby Dunford Hoddesdon SC
2015 Mackenzie Trophy Girls 50m Butterfly Elinah Phillip Hatfield SC
2014 Mackenzie Trophy Girls 50m Butterfly Georgie Pryor Hoddesdon SC
2013 Mackenzie Trophy Girls 50m Butterfly Georgina Pryor Hoddesdon SC
2012 Mackenzie Trophy Girls 50m Butterfly Alison Binns Watford SC
2011 Mackenzie Trophy Girls 50m Butterfly Alison Binns Watford SC
2010 Mackenzie Trophy Girls 50m Butterfly Alison Binns Watford SC
2009 Mackenzie Trophy Girls 50m Butterfly Lucy Charles Hoddesdon SC
2008 Mackenzie Trophy Girls 50m Butterfly Lucy Charles  Hoddesdon SC 
2007 Mackenzie Trophy Girls 50m Butterfly Jessica Huggett   Bishop's Stortford SC
2006 Mackenzie Trophy Girls 50m Butterfly Joanna Sutherland   Bishop's Stortford SC 
2005 Mackenzie Trophy Girls 50m Butterfly Faye Barnard   Hatfield SC 
2004 Mackenzie Trophy Girls 50m Butterfly Rachael George   Hatfield SC 
2003 Mackenzie Trophy Girls 50m Butterfly Charis Samuels  HitchinSC 
2002 Mackenzie Trophy Girls 50m Butterfly Stephanie Wells  Potters Bar SC 
2001 Mackenzie Trophy Girls 50m Butterfly Stephanie Wells   Potters Bar S C 
2000 Mackenzie Trophy Girls 50m Butterfly Victoria Cook   Hatfield SC 
1999 Mackenzie Trophy Girls 50m Butterfly Emma Dunkley   Bishop's Stortford SC  
1998 Mackenzie Trophy Girls 50m Butterfly Victoria Cook   Hoddesdon SC 
1997 Mackenzie Trophy Girls 50m Butterfly Victoria Cook   Hoddesdon SC 
1996 Mackenzie Trophy Girls 50m Butterfly Emma Clout   Hatfield SC 
1995 Mackenzie Trophy Girls 50m Butterfly Jo Chapman   Hatfield SC 
1994 Mackenzie Trophy Girls 50m Butterfly Jo Chapman   Hatfield SC 
2016 Rickmansworth Trophy Mens 100m Freestyle Nathan Hughes Hatfield SC
2015 Rickmansworth Trophy Mens 100m Freestyle Will Kearsey Hatfield SC
2014 Rickmansworth Trophy Mens 100m Freestyle Martyn Walton Hatfield SC
2013 Rickmansworth Trophy Mens 100m Freestyle Caleb Hughes Hatfield SC
2012 Rickmansworth Trophy Mens 100m Freestyle Caleb Hughes Hatfield SC
2011 Rickmansworth Trophy Mens 100m Freestyle David Godridge Watford SC
2010 Rickmansworth Trophy Mens 100m Freestyle Adam Ingledew Hatfield SC
2009 Rickmansworth Trophy Mens 100m Freestyle David Godridge Watford SC
2008 Rickmansworth Trophy Mens 100m Freestyle Johnny Quinn  Hatfield SC 
2007 Rickmansworth Trophy Mens 100m Freestyle Bret Ferguson   Hatfield SC 
2006 Rickmansworth Trophy Mens 100m Freestyle Jonathan Quinn   Hatfield SC 
2005 Rickmansworth Trophy Mens 100m Freestyle Ben Dollard   Watford SC 
2004 Rickmansworth Trophy Mens 100m Freestyle Adrian Fenner   Hatfield SC 
2003 Rickmansworth Trophy Mens 100m Freestyle Lewis Andrews  Berkhamsted Barracudas SC 
2002 Rickmansworth Trophy  Mens 100m Freestyle Adam Desborough  Hatfield SC  
2001 Rickmansworth Trophy Mens 100m Freestyle Mark Racher   Hatfield SC  
2000 Rickmansworth Trophy Mens 100m Freestyle Graham Martin-Dye   Hatfield SC 
1999 Rickmansworth Trophy Mens 100m Freestyle Graham Martin-Dye   Hatfield SC 
1998 Rickmansworth Trophy Mens 100m Freestyle Graham Martin-Dye   Hatfield SC 
1997 Rickmansworth Trophy Mens 100m Freestyle Alex Boyce   Hemel Hempstead SC 
1996 Rickmansworth Trophy Mens 100m Freestyle Alex Boyce   Hemel Hempstead SC  
1995 Rickmansworth Trophy Mens 100m Freestyle Chris Scorer   Hatfield SC 
1994 Rickmansworth Trophy Mens 100m Freestyle Graham Martin-Dye   Watford SC 
2016 Ken Swingler Memorial Trophy Boys 100m Freestyle Charlie Rayner Hatfield SC
2015 Ken Swingler Memorial Trophy Boys 100m Freestyle Nathan Hughes Hatfield SC
2014 Ken Swingler Memorial Trophy Boys 100m Freestyle Liam Curran City of St Albans ASC
2013 Ken Swingler Memorial Trophy Boys 100m Freestyle Martyn Walton Hatfield SC
2012 Ken Swingler Memorial Trophy Boys 100m Freestyle Nico Campbell Hatfield SC
2011 Ken Swingler Memorial Trophy Boys 100m Freestyle Caleb Hughes Hatfield SC
2010 Ken Swingler Memorial Trophy Boys 100m Freestyle Jake Lloyd Bishop's Stortford SC
2009 Ken Swingler Memorial Trophy Boys 100m Freestyle David Godridge Watford SC
2008 Ken Swingler Memorial Trophy Boys 100m Freestyle David Godridge  Watford SC 
2007 Ken Swingler Memorial Trophy Boys 100m Freestyle Aaron Galvani   Hatfield SC 
2006 Ken Swingler Memorial Trophy Boys 100m Freestyle Jonathan Quinn   Hatfield SC 
2005 Ken Swing ler Memorial Trophy Boys 100m Freestyle Alexander   Hatfield SC 
2004 Ken Swingler Memorial Trophy Boys 100m Freestyle Adam Brown   Hatfield SC 
2003 Ken Swingler Memorial Trophy Boys 100m Freestyle Thomas Barnes  Potters Bar SC 
2002 Ken Swingler Memorial Trophy Boys 100m Freestyle Andrew Hunter  Berkhamsted Barracudas SC
2001 Ken Swingler Memorial Trophy Boys 100m Freestyle John Wood   Berkhamsted Barracudas SC
2000 Ken Swingler Memorial Trophy Boys 100m Freestyle Adam Desborough   Hatfield SC 
1999 Ken Swingler Memorial Trophy Boys 100m Freestyle Stuart Clark   Hoddesdon SC 
1998 Ken Swingler Memorial Trophy Boys 100m Freestyle Stuart Clark   Hoddesdon SC 
1997 Ken Swingler Memorial Trophy Boys 100m Freestyle Ben Davis   Hatfield SC 
1996 Ken Swingler Memorial Trophy Boys 100m Freestyle Alex Boyce   Hemel Hempstead SC 
1995 Ken Swingler Memorial Trophy Boys 100m Freestyle Alex Boyce   Hemel Hempstead SC 
1994 Ken Swingler Memorial Trophy Boys 100m Freestyle Graham Martin-Dye   Watford SC 
2016 Cutchee Trophy Girls Freestyle Team   Bishop's Stortford SC
2014 Cutchee Trophy Girls Freestyle Team   Hoddesdon SC
2013 Cutchee Trophy Girls Freestyle Team   Hatfield SC
2012 Cutchee Trophy Girls Freestyle Team   Hatfield SC
2011 Cutchee Trophy Girls Freestyle Team   Hatfield SC
2010 Cutchee Trophy Girls Freestyle Team   Hatfield SC
2009 Cutchee Trophy Girls Freestyle Team   Hatfield SC
2008 Cutchee Trophy Girls Freestyle Team   Hatfield SC
2007 Cutchee Trophy Girls Freestyle Team   Hatfield SC
2006 Cutchee Trophy Girls Freestyle Team   Hatfield SC
2005 Cutchee Trophy Girls Freestyle Team   Hatfield SC
2004 Cutchee Trophy Girls Freestyle Team   Hatfield SC
2003 Cutchee Trophy Girls Freestyle Team   Hatfield SC
2002 Cutchee Trophy Girls Freestyle Team   Hatfield SC
2001 Cutchee Trophy Girls Freestyle Team   Hatfield SC
2000 Cutchee Trophy Girls Freestyle Team   Hatfield SC
1999 Cutchee Trophy Girls Freestyle Team   Hatfield SC
1998 Cutchee Trophy Girls Freestyle Team   Hatfield SC
1997 Cutchee Trophy Girls Freestyle Team   Hatfield SC
1996 Cutchee Trophy Girls Freestyle Team   Hatfield SC
1995 Cutchee Trophy Girls Freestyle Team   Hatfield SC
1994 Cutchee Trophy Girls Freestyle Team   Cheshunt SC
2016 Edwards Trophy Boys Medley Team   Hatfield SC
2014 Edwards Trophy Boys Medley Team   Hatfield SC
2013 Edwards Trophy Boys Medley Team   Hatfield SC
2012 Edwards Trophy Boys Medley Team   Hatfield SC
2011 Edwards Trophy Boys Medley Team   Hatfield SC
2010 Edwards Trophy Boys Medley Team   Hitchin SC
2009 Edwards Trophy Boys Medley Team   Hatfield SC
2008 Edwards Trophy Boys Medley Team   Hatfield SC
2007 Edwards Trophy Boys Medley Team   Hatfield SC
2006 Edwards Trophy Boys Medley Team   Hatfield SC
2005 Edwards Trophy Boys Medley Team   Hatfield SC
2004 Edwards Trophy Boys Medley Team   Hatfield SC
2003 Edwards Trophy Boys Medley Team   Hatfield SC
2002 Edwards Trophy Boys Medley Team   Hatfield SC
2001 Edwards Trophy Boys Medley Team   Hatfield SC
2000 Edwards Trophy Boys Medley Team   Hatfield SC
1999 Edwards Trophy Boys Medley Team   Bishop's Stortford SC
1998 Edwards Trophy Boys Medley Team   Stevenage SC
1997 Edwards Trophy Boys Medley Team   Hatfield SC
1996 Edwards Trophy Boys Medley Team   Hatfield SC
1995 Edwards Trophy Boys Medley Team   Hatfield SC
1994 Edwards Trophy Boys Medley Team   Hatfield SC
2016 Brown Trophy Womens Freestyle Team   City of St Albans ASC
2014 Brown Trophy Womens Freestyle Team   Hatfield SC
2013 Brown Trophy Womens Freestyle Team   Hatfield SC
2012 Brown Trophy Womens Freestyle Team   Hatfield SC
2011 Brown Trophy Womens Freestyle Team   Hatfield SC
2010 Brown Trophy Womens Freestyle Team   Hatfield SC
2009 Brown Trophy Womens Freestyle Team   Hatfield SC
2008 Brown Trophy Womens Freestyle Team   Hatfield SC
2007 Brown Trophy Womens Freestyle Team   Hatfield SC
2006 Brown Trophy Womens Freestyle Team   Hatfield SC
2005 Brown Trophy Womens Freestyle Team   Hatfield SC
2004 Brown Trophy Womens Freestyle Team   Hatfield SC
2003 Brown Trophy Womens Freestyle Team   Hatfield SC
2002 Brown Trophy Womens Freestyle Team   Hatfield SC
2001 Brown Trophy Womens Freestyle Team   Hatfield SC
2000 Brown Trophy Womens Freestyle Team   Hatfield SC
1999 Brown Trophy Womens Freestyle Team   Hatfield SC
1998 Brown Trophy Womens Freestyle Team   Hatfield SC
1997 Brown Trophy Womens Freestyle Team   Hatfield SC
1996 Brown Trophy Womens Freestyle Team   Bishop's Stortford SC
1995 Brown Trophy Womens Freestyle Team   Hatfield SC
1994 Brown Trophy Womens Freestyle Team   Hatfield SC
2016 Harry Rogers Memorial Trophy Mens Medley Team   Hatfield SC
2014 Harry Rogers Memorial Trophy Mens Medley Team   Hatfield SC
2013 Harry Rogers Memorial Trophy Mens Medley Team   Hatfield SC
2012 Harry Rogers Memorial Trophy Mens Medley Team   Hatfield SC
2011 Harry Rogers Memorial Trophy Mens Medley Team   Hatfield SC
2010 Harry Rogers Memorial Trophy Mens Medley Team   Hatfield SC
2009 Harry Rogers Memorial Trophy Mens Medley Team   Hatfield SC
2008 Harry Rogers Memorial Trophy Mens Medley Team   Hatfield SC
2007 Harry Rogers Memorial Trophy Mens Medley Team   Hatfield SC
2006 Harry Rogers Memorial Trophy Mens Medley Team   Hatfield SC
2005 Harry Rogers Memorial Trophy Mens Medley Team   Hatfield SC
2004 Harry Rogers Memorial Trophy Mens Medley Team   Berkhamsted Barracudas SC
2003 Harry Rogers Memorial Trophy  Mens Medley Team   Hatfield SC
2002 Harry Rogers Memorial Trophy  Mens Medley Team   Hatfield SC
2001 Harry Rogers Memorial Trophy Mens Medley Team   Hatfield SC
2000 Harry Rogers Memorial Trophy Mens Medley Team   Hatfield SC
1999 Harry Rogers Memorial Trophy Mens Medley Team   Hatfield SC
1998 Harry Rogers Memorial Trophy Mens Medley Team   Hatfield SC
1997 Harry Rogers Memorial Trophy Mens Medley Team   Hatfield SC
1996 Harry Rogers Memorial Trophy Mens Medley Team   Hoddesdon SC
1995 Harry Rogers Memorial Trophy Mens Medley Team   Hatfield SC
1994 Harry Rogers Memorial Trophy Mens Medley Team   Hatfield SC
2016 Wraith Trophy Girls Medley Team   Bishop's Stortford SC
2014 Wraith Trophy Girls Medley Team   Hoddesdon SC
2013 Wraith Trophy Girls Medley Team   Hatfield SC
2012 Wraith Trophy Girls Medley Team   Hatfield SC
2011 Wraith Trophy Girls Medley Team   Hatfield SC
2010 Wraith Trophy Girls Medley Team   Hatfield SC
2009 Wraith Trophy Girls Medley Team   Hoddesdon SC
2008 Wraith Trophy Girls Medley Team   Hatfield SC
2007 Wraith Trophy Girls Medley Team   Hatfield SC
2006 Wraith Trophy Girls Medley Team   Hatfield SC
2005 Wraith Trophy Girls Medley Team   Hatfield SC
2004 Wraith Trophy Girls Medley Team   Hatfield SC
2003 Wraith Trophy Girls Medley Team   Hatfield SC
2002 Wraith Trophy Girls Medley Team   Hatfield SC
2001 Wraith Trophy Girls Medley Team   Hatfield SC
2000 Wraith Trophy Girls Medley Team   Hatfield SC
1999 Wraith Trophy Girls Medley Team   Hatfield SC
1998 Wraith Trophy Girls Medley Team   Hatfield SC
1997 Wraith Trophy Girls Medley Team   Hatfield SC
1996 Wraith Trophy Girls Medley Team   Hatfield SC
1995 Wraith Trophy Girls Medley Team   Hatfield SC
1994 Wraith Trophy Girls Medley Team   Hatfield SC
2016 Jackson Trophy Boys Freestyle Team   Hatfield SC
2014 Jackson Trophy Boys Freestyle Team   Hatfield SC
2013 Jackson Trophy Boys Freestyle Team   Hatfield SC
2012 Jackson Trophy Boys Freestyle Team   Hatfield SC
2011 Jackson Trophy Boys Freestyle Team   Hatfield SC
2010 Jackson Trophy Boys Freestyle Team   Hatfield SC
2009 Jackson Trophy Boys Freestyle Team   Hatfield SC
2008 Jackson Trophy Boys Freestyle Team   Hatfield SC
2007 Jackson Trophy Boys Freestyle Team   Hatfield SC
2006 Jackson Trophy Boys Freestyle Team   Hatfield SC
2005 Jackson Trophy Boys Freestyle Team   Hatfield SC
2004 Jackson Trophy Boys Freestyle Team   Hatfield SC
2003 Jackson Trophy Boys Freestyle Team   Hatfield SC
2002 Jackson Trophy Boys Freestyle Team   Watford SC
2001 Jackson Trophy Boys Freestyle Team   Hatfield SC
2000 Jackson Trophy Boys Freestyle Team   Hatfield SC
1999 Jackson Trophy Boys Freestyle Team   Hatfield SC
1998 Jackson Trophy Boys Freestyle Team   Hatfield SC
1997 Jackson Trophy Boys Freestyle Team   Hatfield SC
1996 Jackson Trophy Boys Freestyle Team   Hatfield SC
1995 Jackson Trophy Boys Freestyle Team   Hatfield SC
1994 Jackson Trophy Boys Freestyle Team   Hatfield SC
2016 Pursey Trophy Womens Medley Team   City of St Albans ASC
2014 Pursey Trophy Womens Medley Team   Hatfield SC
2013 Pursey Trophy Womens Medley Team   Hatfield SC
2012 Pursey Trophy Womens Medley Team   Hatfield SC
2011 Pursey Trophy Womens Medley Team   Hatfield SC
2010 Pursey Trophy Womens Medley Team   Hatfield SC
2009 Pursey Trophy Womens Medley Team   Hatfield SC
2008 Pursey Trophy Womens Medley Team   Hatfield SC
2007 Pursey Trophy Womens Medley Team   Hatfield SC
2006 Pursey Trophy Womens Medley Team   Hatfield SC
2005 Pursey Trophy Womens Medley Team   Hatfield SC
2004 Pursey Trophy Womens Medley Team   Hatfield SC
2003 Pursey Trophy Womens Medley Team   Hatfield SC
2002 Pursey Trophy Womens Medley Team   Hatfield SC
2001 Pursey Trophy Womens Medley Team   Hatfield SC
2000 Pursey Trophy Womens Medley Team   Hatfield SC
1999 Pursey Trophy Womens Medley Team   Hatfield SC
1998 Pursey Trophy Womens Medley Team   Hatfield SC
1997 Pursey Trophy Womens Medley Team   Hatfield SC
1996 Pursey Trophy Womens Medley Team   Hatfield SC
1995 Pursey Trophy Womens Medley Team   Hatfield SC
1994 Pursey Trophy Womens Medley Team   Hatfield SC
2016 Fern Trophy Mens Freestyle Team   Hemel Hempstead SC
2014 Fern Trophy Mens Freestyle Team   Hatfield SC
2013 Fern Trophy Mens Freestyle Team   Hatfield SC
2012 Fern Trophy Mens Freestyle Team   Hatfield SC
2011 Fern Trophy Mens Freestyle Team   Hatfield SC
2010 Fern Trophy Mens Freestyle Team   Hatfield SC
2009 Fern Trophy Mens Freestyle Team   Hatfield SC
2008 Fern Trophy Mens Freestyle Team   Hatfield SC
2007 Fern Trophy Mens Freestyle Team   Hatfield SC
2006 Fern Trophy Mens Freestyle Team   Hatfield SC
2005 Fern Trophy Mens Freestyle Team   Hatfield SC
2004 Fern Trophy Mens Freestyle Team   Hatfield SC
2003 Fern Trophy Mens Freestyle Team   Hatfield SC
2002 Fern Trophy Mens Freestyle Team   Hatfield SC
2001 Fern Trophy Mens Freestyle Team   Hatfield SC
2000 Fern Trophy Mens Freestyle Team   Hatfield SC
1999 Fern Trophy Mens Freestyle Team   Hatfield SC
1998 Fern Trophy Mens Freestyle Team   Hatfield SC
1997 Fern Trophy Mens Freestyle Team   Hatfield SC
1996 Fern Trophy Mens Freestyle Team   Hatfield SC
1995 Fern Trophy Mens Freestyle Team   Hatfield SC
1994 Fern Trophy Mens Freestyle Team   Hatfield SC
2016 Club Points - Boys Boys Club Points Trophy - Age   Hatfield SC
2014 Club Points - Boys Boys Club Points Trophy - Age   Hatfield SC
2013 Club Points - Boys Boys Club Points Trophy - Age   Hatfield SC
2012 Club Points - Boys Boys Club Points Trophy - Age   Hatfield SC
2011 Club Points - Boys Boys Club Points Trophy - Age   Hatfield SC
2010 Club Points - Boys Boys Club Points Trophy - Age   Hatfield SC
2009 Club Points - Boys Boys Club Points Trophy - Age   Hatfield SC
2016 Club points - Girls Girls Club Point Trophy - Champs   Hatfield SC
2014 Club points - Girls Girls Club Point Trophy - Champs   Hoddesdon SC
2013 Club points - Girls Girls Club Point Trophy - Champs   Hatfield SC
2012 Club points - Girls Girls Club Point Trophy - Champs   Hatfield SC
2011 Club points - Girls Girls Club Point Trophy - Champs   Hatfield SC
2010 Club points - Girls Girls Club Point Trophy - Champs   Hatfield SC
2009 Club points - Girls Girls Club Point Trophy - Champs   Hatfield SC
2016 Club Points - Men Mens Club Points Trophy - Champs   Hatfield SC
2014 Club Points - Men Mens Club Points Trophy - Champs   Hatfield SC
2013 Club Points - Men Mens Club Points Trophy - Champs   Hatfield SC
2012 Club Points - Men Mens Club Points Trophy - Champs   Hatfield SC
2011 Club Points - Men Mens Club Points Trophy - Champs   Hatfield SC
2010 Club Points - Men Mens Club Points Trophy - Champs   Hatfield SC
2009 Club Points - Men Mens Club Points Trophy - Champs   Hatfield SC
2016 Roy Rogers Memorial Trophy Womens Club Points Trophy - Champs   Bishop's Stortford SC
2014 Roy Rogers Memorial Trophy Womens Club Points Trophy - Champs   Hatfield SC
2013 Roy Rogers Memorial Trophy Womens Club Points Trophy - Champs   Hatfield SC
2012 Roy Rogers Memorial Trophy Womens Club Points Trophy - Champs   Hatfield SC
2011 Roy Rogers Memorial Trophy Womens Club Points Trophy - Champs   Hatfield SC
2010 Roy Rogers Memorial Trophy Womens Club Points Trophy - Champs   Hatfield SC
2009 Roy Rogers Memorial Trophy Womens Club Points Trophy - Champs   Watford SC
2016 Casey and Rogers Trophy Club Points - Overall   Hatfield SC
2014 Casey and Rogers Shield Club Points - Overall   Hatfield SC
2013 Casey and Rogers Shield Club Points - Overall   Hatfield SC
2012 Casey and Rogers Shield Club Points - Overall   Hatfield SC
2011 Casey and Rogers Shield Club Points - Overall   Hatfield SC
2010 Casey and Rogers Shield Club Points - Overall   Hatfield SC
2009 Casey and Rogers Shield Club Points - Overall   Hatfield SC
2016 Hertfordshire ASA Trophy Girls Age Group Relay - 4 x 50m Freestyle   Watford SC
2014 Hertfordshire ASA Trophy Girls Age Group Relay - 4 x 50m Freestyle   Bishop's Stortford SC
2016 Hertfordshire ASA Trophy Boys Age Group Relay - 4 x 50m Freestyle   Watford SC
2014 Hertfordshire ASA Trophy Boys Age Group Relay - 4 x 50m Freestyle   Hatfield SC
2016 Hertfordshire ASA Trophy Girls Age Group Relay - 4 x 50m Medley   Watford SC
2014 Hertfordshire ASA Trophy Girls Age Group Relay - 4 x 50m Medley   Bishop's Stortford SC
2016 Hertfordshire ASA Trophy Boys Age Group Relay - 4 x 50m Medley   Watford SC
2014 Hertfordshire ASA Trophy Boys Age Group Relay - 4 x 50m Medley   Hatfield SC